„Nebrangus“ robotas UBR-1 gavo Ubuntu Linux, valdomas Playstation 3 kontroleriu


Nors šiuo metu robotai plačiai naudojami pramoninėje gamyboje, taip išlaisvindami žmones nuo daugelio rutininių operacijų (o kartu ir darbo vietų), jų kaina daugumoje atvejų išlieka labai didelė ir gali būti matuojama šešiaženkliais skaičiais.

robotics-unbound-ubr-1

Kompanija Unbound Robotics siekia sumažinti jų kainą ir padaryti prieinamais ne tik didelėms firmoms, tačiau ir smulkiajam verslui bei švietimo įstaigoms. Pirmuoju kompanijos kūriniu tapo pusiau autonominis robotas  UBR-1 su vieninteliu rankos formos manipuliatoriumi, turinčiu septynias padėtis.

Kūrėjų supratimu, prieinama kaina yra $35 000 (~ 88 200 lt), kurios ir prašo iš tų, kurie norėtų įsigyti UBR-1. Lyginant su analogais, roboto kaina iš tikrųjų gali būti žymiai mažesnė; pavyzdžiui, Unbound Robotics inžinieriai anksčiau darbavosi prie protingos mašinos PR2, kurios kaina siekė $300 000, taigi kainos mažėjimo progresas yra akivaizdus.

Kaina sumažinta, naudojant plačiai prieinamus komponentus: procesorius Intel Core i5 (Haswell), 8 GB operatyvios atminties ir 120 GB talpos kietas diskas. Viskas dirba su operacine sistema Ubuntu Linux bei firminiu Framework ROS, specialiai sukurtu darbui su robotais. Bevielis valdymas įgyvendinamas, pasitelkus Bluetooth, tokiu būdu, gana lengvai prijungiamas konsolės Playstation 3 valdiklis. Kūrėjai planuoja pradėti prekiauti UBR-1 nuo 2014 metų vasaros, tačiau užsakyti robotą galima bus nuo 2013 m. pabaigos.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos