Panasonic nutrauks plazminių televizorių gamybą iki 2014 m. kovo mėnesio


Dar šių metų balandžio mėnesį buvo pradėta aktyviai diskutuoti apie tolimesnę Panasonic plazminių televizorių ateitį. Vieni šaltiniai tvirtino, jog gamyba bus nutraukta 2014 metais, kiti laikėsi nuomonės, kad senų modelių gamyba tęsis, o naujų versijų pasiūlyta nebus. Galų gale, patys Panasonic atstovai paaiškino, jog vis dar pasiruošę investuoti plazminės technologijos plėtrą.

Panasonic-Plazminiai-Televizoriai

Vis tik šią savaitę japonų naujienų agentūros vėl paskelbė, kad Panasonic ketina nutraukti plazminių televizorių gamybą, ir tai padarys iki 2014 m. kovo mėnesio, rašo naujienų agentūra Reuters. Paskutinioji iš dviejų Japonijoje funkcionuojančių gamyklų bus uždaryta per artimiausius mėnesius, iki 500 darbuotojų bus paskirstyta po kitus padalinius. Vien tik šios gamyklos uždarymas Panasonic kainuos daugiau nei $400 mln., kurie bus nurašyti kaip nuostoliai.

Panasonic vis dar išlaikys LCD ekranų gamyklą, esančią Japonijos vakarinėje dalyje, tačiau jos gamybiniai prioritetai pasikeis: 80% produkcijos bus skirta mobilių įrenginių segmentui, o ne televizoriams. Panasonic vadovybė taip pat mano, kad OLED technologija yra gana perspektyvi, kai kalbama apie jos panaudojimą TV technikoje.

Per paskutinius kelis finansinius metus japonų kompanijos nuostoliai pasiekė įspūdingus $15 mlrd., ir daug kaltės tenka būtent televizorių gamybos verslas. Daug ryžtingesni Panasonic veiksmai dėl plazminių televizorių gamybos nutraukimo susiję ir su direktorių valdybos narių kaita – aršus TV verslo šalininkas paliko savo postą dar šių metų birželį, taigi permainos dabar turėtų vykti sparčiau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos