RoboRoach komplekto kūrėjai parodė, kaip priversti tarakonus šokti


Kompanija Backyard Brains garsi tuo, jog gamina komplektus RoboRoach. Pastarieji leidžia kontroliuoti gyvą tarakoną, pasitelkiant specialų kontrolerį su elektrodais ir aplikaciją, skirtą išmaniajam telefonui. Jau įdomu?

Komplektas bus gaminamas iš lėšų, gautų po puslapyje Kickstarter įvykdytos kampanijos. Dabar kompanijos įkūrėjai savo kūrinį pristatė konferencijoje TED 2013. Čia buvo pademonstruota, kaip tarakonas su specialiu mikrokontroleriu gaudavo komandas iš išmaniojo telefono, ir tai leido vabzdžiui sėkmingai įveikti labirintą, o kartu dar ir pašokti.

Komplekto kaina sudaro $99, o jo tiekimas prasidės šių metų lapkričio mėnesį. Komplekte rasime: gyvą tarakoną ir būtiniausią aparatinę įrangą, kurią vartotojas pats turės patalpinti ant tarakono. RoboRoach kūrėjai tvirtina, jog visa tai sugebės atlikti vaikas, kuris yra 10 metų amžiaus (arba vyresnis).

Natūralu, kad projektas jau spėjo įgyti ir priešininkų. Jie tvirtina, kad tokia įranga išmokys vaikus nevertinti gyvybės, o su gyvūnais elgtis kaip su mašinomis, kurios nieko nejaučia.

Vienas komentaras

  1. Paulius parašė:

    Pirmą kartą faceit.lt portale matau tokias nesamones. Striapsnio pavadinimas iššaukiantis ir melagingas, kaip ir dalis turinio. Jeigu patys autoriai nežiūrėjo šio vaizdo įrašo – tai suprantama kodėl jie klaidingą informaciją talpina. Gėda.
    Nei jie kontroliuoja gyvą tarakoną išmaniuoju, ir net neaišku ar įmanoma tai daryti. Čia kontroliuojama tarakono koja, bet ne pats tarakonas. O čia didelis skirtumas. Taigi dar karta GĖDA.
    O dėl gyvybės vertinimo, tai tarakonai aplamai nėra vertinami ir pagrinde naikinami. Tai kas čia blogo iš tokio gyvio padaryti robotą, nors pasirodo tik iš jo kojos robotas išeina. Ir vėl fail.


Kitos kategorijos naujienos