Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.10.04


Nutekintos nuotraukos, kuriose neva matosi Nokia išmanusis laikrodis. Kinų socialinio tinklo Sina Weibo paskyroje žurnalistai aptiko nuotraukų, kuriose turėtų matytis Nokia išmanusis laikrodis. Kol kas sunku pasakyti, koks įrenginys matosi fotografijose, tačiau naujasis Nokia mobilių įrenginių padalinio savininkas – kompanija Microsoft – gali esamą projektą nutraukti. Juo labiau, kad gandai ne kartą kalbėjo apie Redmondo ruošiamą išmanųjį telefoną su permatomu aliuminiu.

012 022

Prancūzijos valdžia žada ginti vietos knygų prekeivius nuo Amazon. Prancūzijos Žemesnioji Palata patvirtino įstatymų projektą, kuris draudžia el. parduotuvėms, tokioms kaip Amazon, siūlyti nemokamą knygos pristatymą kartu su nuolaida. Taip stengiamasi vietos knygų prekeivius apsaugoti nuo tokių gigantų, kaip Amazon, kurį Prancūzijos kultūros ministras Aurelie Filippetti savo laiku pavadino „knygų parduotuvių griovėju“ bei apkaltino kainų dempingu bei monopolinių teisių siekimu. Kad įstatymas įsigaliotų, jį dar turi patvirtinti Prancūzijos Senatas. Amazon tokį Prancūzijos valdžios žingsnį pavadino diskriminacija.

Nexus 5 prekyboje turi pasirodyti spalio paskutinę savaitę. Šaltinių teigimu, Google ketina anonsuoti dabartinio išmaniojo telefono Nexus 4 pamainą šių metų spalio 14 d. Savo ruožtu, artimi kompanijai žmonės kalba, kad Nexus 5 debiutas prekyboje įvyks paskutinę spalio savaitę. Šaltiniai iš D. Britanijos teigia, kad šioje šalyje išmanusis telefonas kainuos apie £275 (1140 litų). Priminsime, kad jis turės 5,2“ Full HD IPS ekraną su Snapdragon 800, 13 megapikselių kamerą ir 2700 mAh talpos bateriją.

HTC, Asus ir LG taip pat pagauti sukčiaujant su Android mobilių įrenginių testais. Neseniai buvo pranešta, jog Samsung Galaxy Note 3 sparta dirbtinai padidėja, kai aktyvuojamas vienas iš populiarių spartos testų, tuo tarpu realybėje jis veikia lėčiau. Tačiau panašu, kad tą patį daro ir konkurentai. LG G2, HTC One ir One mini, Asus Padfone Infinity didina procesoriaus dažnį testuose AnTuTu ir Vellamo. Teigiama, kad stebimas maždaug 10 proc. spartos padidėjimas GPU testuose ir apie 5 proc. CPU testuose.

Amazon ruošiamas 3D išmanusis telefonas priekyje turės net 4 kameras. Gandai apie Amazon išmanųjį telefoną vėl atgimė nauju smarkumu. Šį kartą teigiama, kad kompanija darbuojasi iš karto prie kelių telefonų. Galingiausias iš jų turės unikalią 3D sąsają, kuri reikalaus keturių priekinių kamerų, kurios seks vartotojo galvą ir pritaikys atitinkamus ekrano efektus. Kitas modelis bus daug pigesnis. Apie pastarąjį kalbėti, kad jį Amazon dalins nemokamai (aišku, su privaloma sutartimi tam tikram laikotarpiui), tačiau kompanija šį gandą gana greitai paneigė.

Elektromobilius gaminančios Tesla Motors akcijos smarkiai smuko. Viso to priežastimi tapo Internete išplatintas vaizdo klipas, kuriame matyti, kaip dega vienas iš šios kompanijos elektromobilių Model S. Nors niekas nenukentėjo, tačiau iš karto buvo paskleisti gandai, kad tai gali būti susiję su visa elektromobilių serija, kuri neva yra nesaugi. Panašu, kad Tesla Motors konkurentai bei biržų spekuliantai gerai pasidarbavo: užteko incidento vos su vienu automobiliu. Savo laiku, kai kurios kompanijos atšaukdavo šimtus tūkstančių automobilių dėl stabdžių sistemos broko, tačiau tokio ažiotažo nekildavo…

Jau galima rezervuoti operacinę sistemą Windows 8.1. Nuo vakar kompanija Microsoft priima preliminarius Windows 8.1 užsakymus. Šią operacinę sistemą nemokamai gaus visi Windows 8 savininkai. Tie, kas nori atnaujinti savo Windows 7, arba įsigys naują kompiuterį, Windows 8.1 galės įsigyti už $119 (304 litai be mokesčių) arba Windows 8.1 Pro už $199 (508 litai be mokesčių). Oficialus Windows 8.1 pasirodymas numatytas spalio 18 d., nors OEM kompiuterių gamintojai šią operacinę sistemą (RTM versiją) gavo dar rugpjūtį.

iOS 7 Jailbreak: beveik paruoštas. Vienas iš hakerių komandos „evad3rs“ narių per savo Twitter paskyrą pranešė, jog iOS 7 nulaužimo rinkinys pasirodys labai greitai. David Wang, žinomas kaip Planetbeing, pranešė, jog komanda aktyviai darbuojasi prie atitinkamos programinės įrangos. Ar Apple mobilių įrenginių vartotojams reikalingas toks dalykas?

Paviešinta informacija apie išmanųjį telefoną LG F340. Testinio paketo GFXBench duomenų bazėje pasirodė telefonas LG F340, kuris, kaip manoma, turėtų tapti modeliu LG G Flex. Pastarasis įdomus tuo, jog turės išlenktą ekraną. Jame taip pat atsiras vietos procesoriui Snapdragon 800 su Adreno 330 grafika, ekrano raiška – HD 720p, operacinė sistema – Android 4.2.2 Jelly Bean.

Toyota teigia, kad nehibridiniai automobiliai šiandien – tai nesėkmingi sprendimai. Japonų kompanija Toyota kol kas nemato perspektyvų „grynų“ elektromobilių segmente ir toliau remiasi hibridiniais sprendimais. Kartu pažymima, kad modelis Toyota Prius yra esminis kompanijos produktas ir juo liks ateityje, kadangi turi plačias galimybes, o kartu apjungia skirtingų kartų sprendimų privalumus. Taip pat buvo pranešta, jog jau 2015 m. planuoja pradėti prekiauti automobiliais, varomais vandeniliu.

Ubisoft pranešė, kodėl vėluoja PC platformai skirtas Assassin’s Creed IV. Kompanija Ubisoft teigia, kad PC skirtas žaidimas Assassin’s Creed IV: Black Flag vėluoja dėl vienos paprastos priežastis – norima įsitikinti, kad konsolėms skirta versija bus pilnai išbaigta ir neturės klaidų. Tai reikalinga todėl, kad PC skirta versija bus daroma iš konsolinių variantų. Aišku, tam reikės šiek tiek laiko. Priminsime, kad Assassin’s Creed IV Europoje debiutuos lapkričio 1 d. (Xbox 360, PS3), naujos kartos konsolės jį gaus lapkričio 22 d. Ir tik pačioje lapkričio pabaigoje pamatysime PC versiją.

Assassin-s-Creed-IV-screen

Samsung taip pat ruošią išmanųjį telefoną su išlenktu ekranu. Pranešama, kad spalio mėnesio pabaigoje kompanija Samsung turėtų oficialiai pristatyti išmanųjį telefoną SM-G910, kuris turės išlenktą ekraną. Jo aparatinės įrangos pagrindą sudarys 4 branduolių Snapdragon 800 ir Adreno 330 grafika. Teigiama, kad tai bus viena iš Gaalxy Note 3 versijų, nors prognozuojama, kad išmanusis telefonas gaus 5,5“ įstrižainės ekraną.

Microsoft žino, kas konsolėse yra vertingiausia. Programinės įrangos giganto viceprezidentas Phil Harrison eilinį kartą ragina žaidėjus nekreipti dėmesio į tai, kad Xbox One produktyvumo lygis yra mažesnis nei PlayStation 4. Jis pažymėjo, kad konsolėse svarbiausia ne jų greitis, o joms skirti žaidimai bei įspūdžiai, kuriuos jie gali suteikti. Kodėl Microsoft paskutinę minutę prieš Xbox One serijinės gamybos pradžią nusprendė paspartinti konsolės centrinį ir grafinį procesorius, Phil Harrison į šį klausimą neatsakė.

Piratavimas daro įtaką pramogų industrijai, tačiau ji tokia maža, kad ją sunku apskaičiuoti. Nors pramogų industrijai gigantai nuolat bando visus įtikinti, kad dėl piratavimo patiria milijardus (o gal net trilijonus) dolerių nuostolių, nauja studija rodo, jog P2P tinklai ir failų dalinimas per juos ne tik kad neatneša žalos, tačiau netgi naudingas pramogų industrijai. Studija skirta D. Britanijos vyriausybei, kuriai rekomenduojama mažiau kreipti dėmesio į brangiai apmokamus pramogų industrijos lobistus, kurie bando „prastumti“ naujus teisės aktus, kurie tik dar labiau padidintų atitinkamų kompanijų pelnus.

Microsoft papasakojo, kaip buvo tobulinamas antros kartos Kinect. Su naujos kartos konsole Xbox One bus pradėtas platinti ir kontroleris Kinect 2. Pastarasis buvo tobulinamas kartu su Architecture and Silicon Management (ASM) specialistais. Problemų ir iššūkių būta nemažai, tad buvo nuspręsta parodyti, kaip viskas vyko:

iOS 7 leido eilei mokinių ir studentų apeiti sistemų administratorių nustatytus apribojimus. Užsienyje eilė mokyklų ir koledžų mokymams pasitelkia Apple planšetinius kompiuterius iPad. Praktiškai visuose juose buvo įdiegta operacinė sistema iOS 6, taip pat nustatyti apribojimai, kurie neleisdavo naršyti bet kur, taigi turėjo priversti daugiau dėmesio skirti mokslams. Deja, bet po atsinaujinimo iki iOS 7 apribojimų neliko. Kol sistemų administratoriai bando uždrausti įrenginiams atsinaujinti, Apple pažadėjo dar spalį išleisti atitinkamą pataisymą, kuris geriau tenkintų verslo ir švietimo įstaigų atstovų poreikius.

Geriausias pasaulyje optinis stabilizatorius. Sunku pasakyti, ar šis vaizdo klipas labiau panašus į reklamą, ar parodiją, tačiau šypseną jis tikrai sukelia:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos


  • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

  • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

  • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

  • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

  • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

  • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

  • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

  • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

  • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

  • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]