Pusryčiai su FACEIT.LT: IT naujienos 2013.10.28


Pasirodė naujas KMS įrankis, leidžiantis aktyvuoti piratines Windows 8.1 kopijas. Nauja Microsoft operacinė sistema turi pakankamai galinga apsaugos nuo piratavimo sistemą, tačiau panašu, kad jo nulaužimas buvo tik laiko klausimas. Pasirodžiusi nauja KMS įrankio versija, leidžianti standartiniu būdu aktyvuoti piratines Windows 8.1 versijas. Visai tikėtina, kad Microsoft imsis atsakomųjų priemonių, ir tokias Windows versijas tiesiog blokuos.

Naujas Assassin’s Creed 4: Black Flag demonstruoja naujus ginklus. Kitą savaitę debiutuosiantis Ubisoft projektas sulaukė dar vieno vaizdo klipo, kuriame rodomi žaidime naudojami istoriniai ginklai bei su jais susiję žaidybiniai momentai. Spalio 29 d. prekyboje pamatysime PS3 ir Xbox 360 versijas, tuo tarpu lapkritį – PC, PS4 ir Xbox One.

Qualcomm mano, kad Nokia planšetinis kompiuteris yra patrauklesnis nei Microsoft Surface 2. Vienas iš kompanijos Qualcomm viceprezidentų Raj Talluri mano, kad Windows RT pagrindu sukurtas planšetinis kompiuteris Nokia Lumia 2520 yra labai galingas, ir šiuo atžvilgiu jam negali prilygti net ir naujasis Microsoft Surface 2. Tokie teiginiai neturėtų stebinti, kadangi Nokia produktas naudoja procesorių Snapdragon 800 MSM8974, o Surface 2 – nVidia Tegra 4.

Aplikacijų el. parduotuvė nėra Apple išradimas. Nors Apple App Store buvo pristatyta dar 2008 metais ir tapo sėkmingiausiu tokiu tipo projektu, tačiau tai nėra pirmoji aplikacijų el. parduotuvė. Teigiama, kad pionieriais tapo France Telecom – kompanija, kuriai ir priklauso ši idėja. Atitinkama tarnyba pristatyta dar 1984 metais; aplikacijų kūrėjams būdavo mokama daugiau, nei šiuo metu tai daro Apple.

Samsung pasiruošusi pradėti 64 bitų procesorių gamybą. Antra kompanija, kuri apsiginkluos 64 bitų ARM architektūros mobiliais procesoriais, turtų tapti kompanija Samsung. Korėjiečių kompanijos System LSI padalinio atstovai pareiškė, kad atitinkami sprendimai jau paruošti gamybai. Procesoriai pasirodys 2014 metų antroje pusėje, jie leis naudoti daugiau operatyvios atminties. Jei įvardinti terminai teisingi, naujasis Galaxy S5, kurio anonsas laukiamas kitų metų pradžioje, 64 bitų procesoriaus gali ir negauti.

Sony išleis svarbų Playstation 4 atnaujinimą jau pirmą konsolės debiuto dieną. Japonų kompanija Sony patvirtino, kad žmonės, kurie įsigys naujos kartos konsolę PS4 jos debiuto dieną (lapkričio 15 d.), galės atsisiųsti atnaujinimą, leisiantį aktyvuoti eilę galimybių. Tai ir DVD/Blu-ray filmų rodymas, online daugelio žaidėjų režimas, galimybė pasidalinti žaidimo eigos filmukais ir nuotraukomis, žaisti žaidimus tol, kol fone siunčiami kiti ir t.t.

Nuteistas dar vienas hakerių bendruomenės Anonymous narys. Šis atvejis įdomus tuo, kad hakeriui yra vos 12 metų. Kanadoje gyvenantis vaikinas teismo buvo pripažintas kaltu vykdžius DDoS atakas prieš vyriausybinių institucijų interneto puslapius. Atakos buvo vykdytos 2012 metais, tuomet  be Kanados internetinių puslapių nukentėjo ir atitinkami Čilės resursai.

Pasirodė naujas Nokia Lumia 929 vaizdo klipas. Naujame vaizdo klipe pasirodė gandų apipintas išmanusis telefonas Nokia Lumia 929. Jis turėtų gauti 5“ įstrižainės ekraną, procesorių Qualcomm Snapdragon 800, 20 megapikselių PureView kamerą ir operacinę sistemą Windows Phone 8 GDR3. Debiutas numatytas lapkričio mėnesio pabaigoje. Ar šis mobilus įrenginys bus skirtas ne tik operatoriui Verizon, kol kas nežinoma.

Vagystės metu pagrobta tūkstančiai išmaniųjų telefonų – flagmanų LG G2. Jungtinėse Valstijose buvo pagrobtas sunkvežimis, kuriame buvo 22 500 vienetų išmaniųjų telefonų LG G2. Pastarieji buvo skirti mobiliojo ryšio operatoriui Sprint, kuris dėl šio incidento gali būti priverstas atidėti šio flagmano debiuto laiką. Vagystę tiria ne tik policija, bet ir FTB.

Google Nexus 5 el. parduotuvėje Play Store pasirodys spalio 31 d. Kompanija Google dar neanonsavo savo naujojo, „etaloninio“ išmaniojo telefono Nexus 5, tačiau gandai jau kalba apie jo debiuto prekyboje datą. Teigiama, kad debiutas įvyks spalio 31 d., pigiausia 16 GB versija kainuos $349 (880 litų be mokesčių). Spėjama, kad Nexus 5 gaus 5,2“ Full HD IPS ekraną, Snapdragon 800 ir 2 GB (arba 3 GB) operatyvios atminties bei 2700 mAh bateriją. Operacinė sistema – Android 4.4 KitKat.

Google kuria ant vandens plūduriuojantį duomenų centrą. Teigiama, kad duomenų centras bus patalpintas San Francisko įlankoje (Kalifornija, JAV). Ant baržos pastatytas keturių aukštų pastatas. Toks sprendimas leis gana lengvai gauti aušinimo sistemai skirto vandens. Šis projektas įgyvendinamas, remiantis 2009 metais gautu patentu.

floating-google-data-center

Naujasis AMD Radeon R9 290 daugelyje testų spartesnis nei nVidia GeForce GTX 780. Dar tik spalio 31 d. prekyboje turėsiantis debiutuoti Radeon R9 290 daugelyje testų (bent jau sintetinių – Unigine Heaven 3.0 ir 3D Mark 11) pasirodė geriau nei nVidia vaizdo plokštė GeForce GTX 780. Priminsime, kad pastarasis adapteris gavo 2560 universalių procesorių, 512 bitų magistralę, 160 TMU ir 64 ROP blokų ir 4GB GDDR5 atminties. Kaina, kaip prognozuojama, turėtų sudaryti $449 arba $499.

AMD-Radeon-R9-290-in-Benchmarks-394520-3 AMD-Radeon-R9-290-in-Benchmarks-394520-4

Vartotojai jau galvoja apie Windows 9. Nors dar visai neseniai pasirodė Windows 8.1, tačiau nemažai žmonių jau mąsto apie kitą operacinę sistemą Windows 9, kuri turėtų debiutuoti 2014 metų pabaigoje arba 2015 metų pradžioje. Savo konceptą pateikė dizaineris Miguel Cruz, kuris pabandė įsivaizduoti, kaip atrodys plokščias vartotojo sąsajos dizainas, perdarytas Start mygtukas bei užduočių juosta. Ar nauja išvaizda padėtų operacinei sistemai Windows atgauti savo reputaciją?

Windows-9-Screenshot

Buvęs Apple vadovas žvalgosi į kompaniją BlackBerry. Pranešama, kad kanadiečių kompanijos BlackBerry akcijų pirkimu domisi John Sculley – žmogus, kuris XX a. 9 dešimt. vadovavo korporacijai Apple, kai direktorių valdyba po konflikto privertė išeiti Steve Jobs. Ponas John Sculley pareiškė, kad BlackBerry reikalinga profesionali valdytojų komanda, o kartu reikėtų gerokai padirbėti ir prie strategijos. Pats John Sculley teigia naudojantis BlackBerry produkciją ir yra senas šios kompanijos gerbėjas, tačiau daugiau komentuoti atsisakė.

Tarptautinė HTC One versija sulaukė atnaujinimo Android 4.3. Kompanija HTC pradėjo platinti atnaujinimą Android 4.3 Jelly Bean, kuris skirtas flagmanui HTC One. Atnaujinimas „sveria“ net 675 MB, taigi prireiks gana spartaus Wi-Fi ryšio.

htc-one-android-4-3-screenshot

Už Apple kritiką pareigose pažemintas Qualcomm viceprezidentas. Kompanijos Apple sukurto 64 bitų procesoriaus A7 kritika atsirūgo vienam iš Qualcomm vadovų. „Reklaminiu triuku“ šį procesorių pavadinęs Anand Chandrasekher daugiau pažemintas pareigose. Buvęs viceprezidentas užsiims atskirų verslui skirtų iniciatyvų studijavimu. A.  Chandrasekher teiginiai buvo oficialiai pripažinti netiksliais. Įdomu, kas gi iš tikrųjų nutiko?

Naujos technologijos leis policijai lengviau surasti automobiliais bandančius pasprukti žmones. Neretai gali atsitikti taip, kad prasikaltę įstatymo raidei žmonės turi spartesnius automobilius nei policijos pareigūnai. Tačiau panašu, kad pranašumas gali dingti, pradėjus naudoti GPS „šovinius“. Pastarieji iššaunami į sprunkantį automobilį, tokiu būdu, lengviau surandami, o kartu nereikia organizuoti beprotiškų gaudynių, kurias dažnai stebimi kino filmuose. Šiuo metu nauja technologija testuojama JAV Floridos ir Ajovos valstijose.

5 komentarai (-ų)

 1. Mindaugas parašė:

  Išsitaisykit klaidą:

  „Nors dar visai neseniai pasirodė Windows 9.1, tačiau nemažai žmonių jau mąsto apie kitą operacinę sistemą Windows 9“

  Juokingai skamba 🙂

 2. Nerijus parašė:

  Pagaliau pusryciai sugrizo 🙂 Valio 🙂

 3. zet parašė:

  Vartotojai jau galvoja apie Windows 9. Nors dar visai neseniai pasirodė Windows 9.1, tačiau nemažai žmonių jau mąsto apie kitą operacinę sistemą Windows 9,

  taisyk klaidas 😉

 4. Gintas parašė:

  Jau maniau nebelix pusrytukų 🙂


Kitos kategorijos naujienos


 • ZTE pasigyrė, kad jos naująjį telefoną Nubia X6 išpirko per mažiau nei 10 sekundžių. $480 kainuojantis ZTE Nubia X6 su 6,4“ Full HD ekranu, Snapdragon 801, 2 GB RAm, 13 […]

 • eBay nulaužta, kompanija ragina vartotojus pasikeisti slaptažodžius. eBay pranešė, kad spraga saugumo sistemoje leido kibernetiniams nusikaltėliams įsilaužti į kompanijos serverius. Pranešama, kad galėjo būti pavogta duomenų bazė su kelių paskutinių […]

 • Microsoft pristatė planšetinį kompiuterį Surface Pro 3 su 12“ ekranu. Microsoft anonsavo trečios kartos planšetinį kompiuterį Surface Pro, kuris gavo 12“ įstrižainės 2160×1440 raiškos ekraną, plonesnį (9,1 mm vietoj 10,3 […]

 • Net Applications publikavo naują naršyklių statistiką. Kaip visuomet, pirmauja Internet Explorer su 48,4% rinkos. Antra liko Google Chrome su 20,9%, pademonstravusi didžiausią metinį augimą – net 447%. Mozilla Firefox stabiliai […]

 • Xiaomi pristatė nebrangų 49“ išmanųjį televizorių su Ultra HD (4K) raiška. Kinų elektronikos gigantas Xiaomi gamina ne tik išmaniuosius telefonus bei planšetinius kompiuterius. Neseniai buvo anonsuotas 49 colių 4K raiškos […]

 • Microsoft pripažino, kad NSA gali atlikti „saugaus“ duomenų srauto monitoringą. Vienas iš Microsoft specialistų – Andy Malone – pripažino, jog vartotojai daugiau negali būti saugūs, naudojant Tor tinklą – anksčiau […]

 • Apple gerbėjas sumokėjo 300 tūkst. JAV dolerių, kad papietautų su Apple vadovu. Vienas Apple gerbėjų atsisveikino su 300 tūkst. JAV dolerių (apie 750 tūkst. litų), kad papietautų su Apple generaliniu […]

 • Išmanieji akiniai neleis užmigti, atliekant svarbų darbą. Akiniai Meme turi akių judesių daviklių, akselerometrą su giroskopu. Tai leidžia sužinoti, kada žmogus pradeda „knapsėti“ dar iki to momento, kai jis pats […]

 • Samsung tikina, kad iš jų Apple negaus jokios kompensacijos. Samsung advokatas John Quinn pareiškė, kad net ir labai ilgi teisminiai procesai neleis Apple iš korėjiečių gamintojo prisiteisti kokios nors kompensacijos, […]

 • Microsoft pasiūlys konsolių Xbox One, kurios komplekte neturės Kinect. Kompanijos IDC analitikai mano, kad Microsoft ryšis vartotojams pasiūlyti Xbox One versiją, kuri komplekte neturės tokio „balasto“, kaip kontroleris Kinect. Visa […]