Radeon R9 290X apžvalgų dar teks palaukti. Tikslių kainų – taip pat


Nors anksčiau buvo skelbta, kad pirmosios oficialios AMD vaizdo plokštės Radeon R9 290X apžvalgos pasirodys dar spalio 15 d., tačiau nemažai šaltinių teigia, kad visa tai įvyks dar vėliau. Savo ruožtu, AMD apsigaubusi tyla ir nieko nekomentuoja, taigi tenka ieškoti kitų informacinių šaltinių.

Amerikiečių puslapis Tech Report pranešė, kad žaidėjams skirtų kompiuterių gamintojas Maingear leidžia rezervuoti sistemas, kurių sudėtyje yra vaizdo plokštė Radeon R9 290X. Konfigūracija numato procesorių AMD FX-9370, 16 GB DDR3 operatyvios atminties, 240 GB talpos SSD kaupiklį Samsung 840 EVO ir kelis 2 TB talpos Seagate kietus diskus. Visa sistema kainuoja $3789, taigi labai norint, galima pabandyti išskaičiuoti preliminarią AMD flagmano kainą.

r9-290x-anonsas-01

Kompanija Maingear teigia, kad tokios kompiuterių konfigūracijos gali pasirodyti ne anksčiau kaip spalio 23 d. Visai tikėtina, kad anksčiau šios datos nebus galima įsigyti ir vaizdo plokščių Radeon R9 290X.

Švedų žurnalistai iš puslapio SweClockers atvirai prisipažino, kad informacijos apie AMD flagmano pasirodymo prekyboje datą neturi, tačiau prognozuoja, kad visa tai įvyks ne anksčiau kaip spalio mėnesio pabaigoje. Iki to momento prekyboje pasirodys ir žaidimas Battlefield 4, o tai reiškia, kad lygiagrečiai bus galima stebėti iškilmingą Radeon R9 290X debiutą rinkoje.

Atsigavo ir puslapis Fudzilla, kuris tradiciškai remiasi savais šaltiniais tarp vaizdo plokščių gamintojų. Teigiama, kad rekomenduojama Radeon R9 290X kaina turi tam tikrus šansus pasiekti $699 (~ 1790 lt be mokesčių) ribą. Tiesa, nepatikslinama, ar už šiuos pinigus bus galima nemokamai gauti ir Battlefield 4. Šaltinis patikslina, kad visa pirmoji AMD flagmano partija bus išparduota būtent komplekte su Battlefield 4. Priminsime, kad iš viso visame pasaulyje bus išleista vos 8000 tokių komplektų.

Šaltinis įspėja, kad $699 – tai tik dabartinė kainos versija, kuri gali būti pakeista paskutinę akimirką. Ir visai galima tikėtis, kad ji bus netgi padidinta – juk kalbos $999 kainą kilo taip pat ne iš tuščios vietos.

Kartu puslapis Fudzilla iš AMD partnerių sužinojo, jog vaizdo plokštes Radeon R9 290X ir Radeon R9 290 su neetaloniniu dizainu bus galima išleisti jau lapkričio mėnesio pabaigoje. Vėluoti, analitikų teigimu, negalima, kadangi kompiuterių entuziastai skubės apsipirkti dar iki Kalėdų, o laiko lieka visai nedaug.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos