Paaiškėjo detalios AMD Radeon R9 290X ir R9 290 techninės specifikacijos


AMD renginys „GPU’14 Tech Day“ baigėsi dar prieš porą savaičių, tačiau niekas taip ir nesužinojo nei naujų vaizdo plokščių Volcanic Islands detalių techninių specifikacijų, nei spartos galimybių. AMD kol kas tęsia informacinę blokadą, kurią praskiedžia tik neoficialūs duomenys apie naujų AMD flagmanų galimybes.

Pirmosios naujų AMD vaizdo plokščių – Radeon R 280X ir silpnesnių – apžvalgos turėtų pasirodyti jau rytoj, tuo tarpu apie Radeon R9 290X spartos lygį turėtume sužinoti dar vėliau. Tikimasi, kad tai įvyks spalio 16 d.

Vis tik nuslėpti visą žaidėjus dominančią informaciją, kaip kilęs toks ažiotažas, yra labai sunku. Tai patvirtina ir japonų puslapis Hermitage Akihabara, kuris publikavo AMD skaidrę, kalbančią apie vaizdo plokščių su GPU Hawaii technines charakteristikas.

hawaii-r9-290x-specs

Nemažai informacijos apie grafinį procesorių AMD Hawaii girdėjome ir anksčiau. Pavyzdžiui, siurprizu jau netaps 2816 universalių procesorių galingiausioje Volcanic Islands serijos modelyje, o taip pat 512 bitų magistralė bei 320 GB/s atminties pralaidumo galimybė.

Paaiškėjo tik vaizdo plokščių taktiniai dažniai: Radeon R9 290X atveju tai bus „iki 1 GHz“ (GPU) ir 5000 MHz (GDDR5 atmintis), tuo tarpu Radeon R9 290 šie rodikliai atitinkamai sudarys „iki 947 MHz“ ir 5000 MHz.

Papildomą maitinimą vaizdo plokštės gaus per 8-pin ir 6-pin lizdus. Tarp palaikomų technologijų minimos Mantle, TrueAudio, DirectX 11.2 ir OpenGL 4.3.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos