Saegate nebijo WD kietų diskų, pripildytų helio dujomis


Kompanija WD neseniai priminė, kad šiemet pradės pardavinėti kietus diskus su helio dujomis – tai leis 3,5“ kaupikliuose sumažinti trintį, taigi panaudoti daugiau magnetinių plokštelių, nei įprastai. Kaip jau žinome, Seagate duomenų tankį didins su SMR technologija. Praėjusioje ketvirčio konferencijoje Seagate vadovams buvo užduotas klausimas, ar jie nesibaimina naujo WD produkto.

seagate-ceo-steven-luczo

Seagate generalinis direktorius gana ramiai pareiškė, jog įsitikinimas, kad SMR technologija galės puikiausiai konkuruoti, nesikeičia. Atitinkamų kietų diskų anonsas numatytas šiais metais.

Kartu kompanijos atstovai užsiminė, jog kitais metais bus pasiūlyti 4 TB talpos kieti diskai. Tiesa, jie iš pradžių bus siūlomi „debesų“ talpyklų kūrėjams, o ne eiliniams vartotojams. SMR technologijos pagrindu sukurti kaupikliai ribotomis partijomis jau tiekiami partneriams. Ji leidžia padidinti talpą 25%, lyginant su dabartiniais sprendimais.

Atsilikimą nuo konkurento „4 TB segmente“ kompanija Seagate nelaiko didele problema – kai tik toks produktas pasirodė, jis gana greitai atsikovojo pozicijas iš konkurentų. Apskritai Seagate mano, jog kaupiklių talpos poreikis nuolat lenks gamybinius pajėgumus iki pat 2020 metų. Iki to momento apie 60% duomenų bus saugoma įvairaus lygio „debesų“ sprendimuose – tiek namų, tiek ir verslo.

Savo SSD ir hibridinių kietų diskų (SSHD) sėkme Seagate yra visai patenkinta. Hibridinių sprendimų pardavimai praėjusį ketvirtį jau perkopė 1 mln. vienetų ribą. Aišku, tai sudaro tik 1% visų parduotų kietų diskų. Brangių nešiojamų kompiuterių segmente SSHD užima apie 20% rinkos. Tiesa, ultra ploni kieti diskai, kuriuos galima naudoti ultrabookuose ir planšetiniuose kompiuteriuose, dar nėra tokie populiarūs, kaip to norėtųsi Seagate vadovybei.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos