Šiemet WD pradės tiekti helio dujomis pripildytus kietus diskus


Vienoje iš spaudos konferencijų, skirtų veiklos 2013 m. III ketvirtyje rezultatams aptarti, kompanijos Western Digital (WD) vykdomasis direktorius pranešė, jog iki šių metų pabaigos partneriams bus pradėti tiekti kieti diskai, kurie pripildyti helio dujomis.

hard-drive-hdd-inside

Tiekimas bus ribotas, nors gautos pajamos iš šios produkcijos jau turėtų matytis IV ketvirčio ataskaitoje. Tuo pačiu metu WD išlaikys duotą žodį, kuris buvo duotas dar prieš metus (tuomet pažadą davė dukterinį firma HGST).

Šiuo metu nėra informacijos apie tai, kokios talpos bus naujieji helio pripildyti kieti diskai, viduje turėsiantys septynias magnetines plokšteles. Jei viena plokštelė galės sutalpinti 800 GB duomenų, galima tikėtis sulaukti 3,5“ formato diskų su 5 TB arba 5.5 TB talpa.

Šiandien egzistuoja ir 1 TB talpos magnetinių plokštelių, o leidžia WD išleisti ir 6-7 TB talpos kietų diskų. Tiesa, reikia prisiminti, kad verslo segmentui skirti HDD parastai naudoja mažesnio tankio sprendimus, kad būtų pasiektas didesnis patikimumas, tad WD gali apsiriboti ir mažesnėmis talpomis.

Aišku, kai kurie ekspertai mano, kad helio dujomis pripildyti kieti diskai gali būti naudojami „debesų“ talpyklose. Šioje srityje madingi modeliai, kurie faktiškai yra analogiški Green serijai. Jie naudoja maksimaliai įmanomos talpos magnetines plokšteles, kadangi neretai svarbiau yra būtent talpa, o ne maksimalus produktyvumas.

Western Digital masinės kietų diskų su helio dujomis gamybos iki 2014 metų pradžios nepradės. Bet kokiu atveju, būtų labai įdomu jau kitąmet pamatyti kietų diskų, kurių talpa siekia 7 TB.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos