Tapo žinoma, kieno balsu kalba iPhone esantis Siri


Kai pradedame kalbėti apie asmeninius asistentus, tokius kaip Apple Siri, o ir apskritai apie sintezuotą balsą, mes paprastai nesumąstome, kokiam žmogui jis priklauso. Tačiau tokie žmonės egzistuoja – bent jau Jungtinėse Valstijose tai yra aktorė Susan Bennett.

Būtent ji tapo asmeninio asistento Siri balsu (ir ne tik jo), kurį kompanija Apple integruoja į visus savo išmaniuosius telefonus, pradedant iPhone 4S, bei planšetinius kompiuterius.

Beje, iš pradžių Susan Bennett neturėjo nė menkiausio supratimo, kas įvyko, kol viena jos pažįstama nepaklausė, ar ne jos balsas skamba vienoje iš iPhone reklamų, rodomų per TV.

Duodama interviu CNN žurnalistams, aktorė teigė, jog kartą apsilankė Apple puslapyje ir pamatė, kad kompanija iš tikrųjų naudoja garso įrašus, kurie buvo padaryti dar 2005 metų liepos mėnesį, t.y. visus šešerius metus prieš tai, kai oficialiai debiutavo pirmasis Apple išmanusis telefonas su Siri palaikymu.

Susan Bennett teigimu, ji nežinojo, kad būtent jos balsas naudojamas ir daugelyje GPS navigatorių, o taip pat kituose įrenginiuose, tokiuose, kaip pavyzdžiui, bankomatai.

Kiek anksčiau CNN kalbina ir kitą aktorę, kuri tapo australietiškos Siri versijos balsu. Interviu galima matyti žemiau:

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos