Tim Cook tiki išmaniųjų telefonų ir planšečių rinkos augimo potencialu


Dar visai neseniai stebėjome naujų Apple planšetinių kompiuterių anonsą, taigi kompanijos ketvirčio ataskaita tapo tik papildoma priežastimi pakalbėti apie iPad ir mobilių įrenginių rinką apskritai. Kalbėdamas su rinkos analitikais ir žurnalistais, Apple vadovas Tim Cook pateikė keletą drąsių prognozių, kalbėdamas apie planšečių ir išmaniųjų telefonų segmentus.

iphone-5s-tim-cook-apple

Iš pradžių reikėtų pažvelgti į rūsčią tiesą. Išmaniųjų telefonų pardavimai Apple atneša 52% pajamų – prieš metus šis rodiklis buvo lygus 46%. Vidutinė iPhone kaina per metus sumažėjo apie 7%.

Apple atstovai pripažįsta, kad kompanija ėmė pardavinėti daugiau prieinamų išmaniųjų telefonų – bent jau tokiu reikėtų laikyti iPhone 4S, kuris pakankamai populiarus besivystančių šalių rinkose. Apple vis labiau priklauso nuo išmaniųjų telefonų pardavimų, taigi negali ignoruoti šioje rinkoje stebimų tendencijų.

Tim Cook pareiškė, kad šiandien tik apie 50% mobilių telefonų rinkos yra užimta išmaniaisiais įrenginiais. Tai leidžia kompanijai tikėtis tolimesnio augimo. Jei dabar visame pasaulyje per metus parduodama apie 1 mlrd. išmaniųjų telefonų, tai 2017 m. šis skaičius turi padidėti iki 1,7 mlrd. vienetų.

Planšetinių kompiuterių rinka, Tim Cook manymu, augs dar sparčiau, nors jos dydis, kalbant apie absoliučius skaičius, negali pasivyti išmaniųjų telefonų. Šiemet bus parduota 225 mln. planšečių, o 2017 m. – apie 400 mln.

Apple atveju, deja, planšetinių kompiuterių iPad pardavimai nustojo augti. Apple mano, kad gali sustiprinti savo pozicijas abiejuose segmentuose. Tam reikės investicijų į naujas technologijas ir produktus, plėsti pardavimų geografiją, plėtoti savo firminių parduotuvių tinklą.

Neseniai pristatytą iPad Air kompanijos Apple vadovas pripažino geriausiu planšetiniu kompiuteriu per visą kompanijos istoriją. Tim Cook eilinį kartą patvirtino, kad kova dėl planšečių rinkos, kalbant apie kiekybinius skaičius, nėra Apple prioritetas. Apple vadovas tikina, kad svarbiausia yra aukštas vartotojų lojalumas, jų darbo patogumas ir kiti aukšto moralinio pasitenkinimo faktoriai.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos