Visa tiesa apie Radeon R9 290X taps žinoma tik spalio 15 d.


Tie vartotojai, kurie iš naujųjų AMD vaizdo plokščių tikisi teisingumo ir adekvatumo, kalbant apie kainų diapazoną, turės apsiginkluoti kantrybe. Jei iki šiol buvo mano, jog draudimas publikuoti Radeon R9 290X testų rezultatus bei oficialias kainas nustos galio spalio 2 d., turkų puslapio Donanim Haber nauja publikacija verčia šiuo optimistiniu scenarijumi suabejoti.

Buvo publikuota AMD skaidrė, kurioje matyti, kad draudimas skelbti ypač vertingą kompiuterių entuziastams informaciją apie Radeon R9 290X nustos galioti tik spalio 15 d. Žinoma, šių vaizdo plokščių komplekte su Battlefield 4 užsakymai prasidės spalio 3 d., ir žinoti bent jau kainą yra labai svarbu, tačiau yra nemažai pavyzdžių, kai žmonės pasiruošę už naujovę paaukoti bet kokią sumą. Vis tik kaip klostysis preliminarių užsakymų priėmimas, mes sužinosime šios savaitės antroje pusėje.

cf_01

Jei kalbėtume apie labiau suprantamus dalykus, ištraukos iš AMD skaidrių leidžia įsitikinti, jog Radeon R9 290X iš tikrųjų neturės specialių lizdų, skirtų CrossFireX konfigūracijai realizuoti. Tai galima matyti iš nuotraukų, kuriose matyti, kad CrossFireX lizdų vaizdo plokštėje nėra. Galbūt tai tik grafinio adapterio prototipas, todėl viskas gali keistis, prasidėjus serijinių modelių prekybai.

cf_02

Informacijos apsikeitimas tarp vaizdo plokščių, sujungtų į CrossFireX konfigūraciją, turėtų vykti, pasitelkus PCI Express 3.0 sąsają. Panašias technologijas turi ir AMD, ir nVidia, tačiau iki šiol buvo apsidraudžiama ir diegiami atitinkami lizdai pačiose vaizdo plokštėse. Aišku, vis dar kyla nemažai klausimų dėl SLI ir CrossFireX darbo efektyvumo tose motininėse plokštėse, kuriose PCI Express pralaidumo galimybė yra dirbtinai sumažinta.

Technologija AMD Eyefinity, kaip jau buvo minėta anksčiau, nuo šiol leis prijungti tris monitorius prie bet kurių Radeon R9 290X vaizdo išvesčių. Norint prijungti šešis monitorius, reikės naudoti specialų šakotuvą, kuris jungiamas prie DisplayPort lizdo.

cf_03

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos