Windows 7 atnaujinimas padės pašalinti senus atnaujinimų failus


Kaip žinia, praėjusį antradienį Microsoft išleido dar vieną savo produktams skirtų atnaujinimų porciją. Vienas iš jų turėtų padėti Windows 7 vartotojams atlaisvinti daugiau vietos savo kaupikliuose.

Apie pastarąjį atnaujinimą buvo papasakota Microsoft Server and Tools tinklaraštyje. Operacinėje sistemoje Windows 7 egzistuoja katalogas „WinSxS“, kuriame saugojami tarnybos Windows Update atsiųsti failai. Visa tai daroma tam, kad šalindamas atnaujinimus, vartotojas galėtų sugrįžti prie ankstesnės versijos.

3348-diskcleanup

Kai įdiegiamas atnaujinimų paketas (Service Pack, SP), galima pasirinkti opciją, kad visi šie failai būtų pašalinti, kadangi jei daugiau nebereikalingi.

Kaip jau žinome, atnaujinimų paketas Service Pack operacinei sistemai Windows 7 atiteko tik vienas, ir jų daugiau išleisti neketinama (lygiai kaip ir Windows Server 2008 R2). Dėl šios priežasties Windows 7 vartotojų sistemose katalogas „WinSxS“ pasipildo jau kelerius metus  – bent jau pas tuos, kurie neišjungė Windows Update.

Tam reikalui buvo atnaujinta programa Disk Cleanup, skirta Windows 7 SP1. Atnaujinimo dėka ji gali padėti atsikratyti senų failų. Atnaujinimas turi statusą „Svarbus“, jį galima atsisiųsti per Windows Update arba rankiniu būdu iš šio puslapio.

7 komentarai (-ų)

 1. Zero parašė:

  Paprastesnis būdas , visai išjungi atnaujinimus ir rami galva . O jei kas bandys skiesti apie saugumą tegu susiranda naujieną kad patys MS pripažino kad jų antivirusinė šūdo verta .

 2. edvinas parašė:

  istikro pas mane nuo windowsu irasymo 7 o tai buvo pries 3 metus ir nuo to laiko yra isjungti visi tie atnaujinimai ir t.t, ka zinau nelabai reikalingi jie man, viskas puikiai veikia ir taip, ir kaip sake pries mane rasantis zmogus nereikia cia gasdinti del saugumo ir t.t., pats virusu neprisirnk ir viskas bus gerai, taigi nezinau kam cia tie atnaujimai reikalingi, nebent kokiems jau rimtiems kompiuteristams, bet paprastam vartotojui tikrai ju nereikia. niekados nesirasiau ju ir nezadu to daryti ateityje, kai ir taip windowsai puikiai veikia 🙂

  • Motiejus parašė:

   Saugumo eksperte, ar jūs išmanote, ką rašote? Ar žinote, kad yra kenksmingo kodo rūšių, kurioms nereikia sąveikos su vartotoju ir kad nuo to apsaugo tik skylių lopymas atnaujinimais?

   • edvinas parašė:

    na tai tegul ir buna ten tos skyles, kazkaip per tiek metu nieko blogo dar neatsitiko kai windows update isjungti, isvis kiek cia tu metu jau turiu pc ir windowsus esu rases tik keleta kartu, t.y tada kai reiekjo is 98 pereiti i xp ir tada kai is xp reiekjo pereiti prie 7, ir viskas puikiai veikia, kompas svaru, neprikistas nesamoniu, nelendu ko nezinau. nesisiunciu visokio sudo, ir viska spuikiausiai veikia 🙂 man gerai.. o jei jus bijote kad jumis kazkas nulaus tai jus ir rasykites tuos updateus ir viska kitka is eiles. man uztenka programu updateus pasidaryti o ne windowsu 🙂

  • dequesto parašė:

   Šūdas tas apdeitas, kaip feilinosi windowsai taip ir feilinasi…

 3. jonas parašė:

  Chebras, jus kaip is dangaus nukrite, arba per daug samokslo teoriju prisiskaite.

 4. Mantas parašė:

  Jus naudos vistiek nepastebesit jei bus ijungtas Windows Update, nereikalingas visiskai. Windows Update tik kompa uzkemsa.


Kitos kategorijos naujienos