Windows 7 populiarumas Microsoft nepadės kovoti su Apple planšetėmis


Kompanija Microsoft, kaip buvo galima matyti iš III ketvirčio ataskaitos, dirbti labai gerai. Pajamos ir pelnas augo, tuo tarpu parėjusių prie Windows 7 asmeninių kompiuterių dalis pasiekė 75% ribą. Windows XP ir Windows 8 sistemų daliai tenka 25% įdiegtų Microsoft operacinių sistemų. Aišku, faktai rodo, kad absoliuti jų dauguma – tai Windows XP, o ne Windows 8.

ballmer-windows-7

Specialistai iš kompanijos Wells Fargo Securities mano, kad toks susidomėjimas asmeniniais kompiuteriais rodomas ne iš paprastų vartotojų, o iš verslo klientų pusės, rašo puslapis Apple Insider.

Kompanija Microsoft tikisi, kad per kalėdinių išpardavimų sezoną vis tik daugiausia pasireikš paprasti vartotojai. Tokių pačių įvykių tikisi ir kompanija Intel, kuri žada planšetinių ir nešiojamų kompiuterių už $200-$300.

Wells Fargo Securities analitikai skeptiškai vertina šias technologijų industrijos gigantų viltis. Naujų Apple planšetinių kompiuterių prekybos pradžia, jų teigimu, vartotojų susidomėjimą nauja Microsoft operacine sistema pavers beveik lygiu nuliui. Kartu nebus lemta išsipildyti ir Intel prognozėms.

Reikėtų pabrėžti, kad šių metų III ketvirtyje amerikiečių rinka demonstravo asmeninių kompiuterių pardavimų augimą. Šis buvo nedidelis – apie 3,5%, tačiau visame kitame pasaulyje vyravo neigiama tendencija. Pastarasis faktas Microsoft bei rinkos analitikams leido tvirtinti, kad PC rinka stabilizuojasi. Bent jau – JAV teritorijoje.

Ir viskas būtų gerai, jei ne Apple planšetiniai kompiuteriai, kurie skirti būtent paprastiems vartotojams. Ir Microsoft pagiriamieji žodžiai Windows 7 atžvilgiu gali taip ir likti žodžiais. Analitikų teigimu, kol Microsoft neišmoks žaisti Apple klientų aikštėje, ji ir toliau praras savo populiarumą, o kartu ir rinkos vertę.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos