Windows Phone rinkos dalis kai kuriose Europos šalyse viršija 10%


Kompanijos Microsoft mobilios operacinės sistemos Windows Phone šansus sėkmingai kovoti su rinkos lyderiais Android ir iOS kai kurie ekspertai vertina labai skeptiškai. Vis tik po truputį jos rinkos dalis (bent jau Europoje) stabiliai auga. Kai kuriose šalyse Microsoft programinė platforma išmaniųjų telefonų rinkoje įveikė 10 proc. barjerą, praneša puslapis Engadget.

windows-phone-ballmer-jt-wang

Pavyzdžiui, Windows Phone užima 10,8% Prancūzijoje, 12% – D. Britanijoje. Kitose Europos šalyse padėtis ne tokia džiaugsminga, tačiau bendras užimamos rinkos vidurkis, turint omenyje penkias didžiausias Europos valstybes (D. Britanija, Vokietija, Prancūzija, Italija ir Ispanija), sudaro 9,2%.

Kartu nereikėtų pamiršti, kad Windows Phone yra trečioje vietoje po Android ir iOS. Analitikų teigimu, dabar Google operacinės sistemos dalis siekia apie 70%, tuo tarpu Apple iOS – apie 16%. Iš kitos pusės, Microsoft konkurentams sekasi daug prasčiau: parduodamai BlackBerry tenka 2,4% rinkos, tuo tarpu kitoms mobilioms platformoms – dar mažiau.

Windows Phone paspartėjusi ekspansija aiškinama tuo, jog rinkoje pasirodė nebrangūs išmanieji telefonai su šia platforma – Nokia Lumia 620 ir ypač Lumia 520. Pastarasis mobilus įrenginys jau užima apie 20 proc. visos WP eksosistemos. Priminsime, kad būtent Nokia, kurios telefonų padalinį įsigijo Microsoft, užima beveik 90% Windows Phone išmaniųjų telefonų rinkos.

2 komentarai (-ų)

  1. Varnėnas parašė:

    Microsoft, mes tave palaikom!!!

  2. Mindaugas parašė:

    Žinoma, nežinia kodėl neturėtų augti. Prieš kiek mažiau nei metus nusprendžiau išbandyti WP platformą ir esu ja visiškai patenkintas.


Kitos kategorijos naujienos