2013 m. tik 11% nešiojamų kompiuterių gaus sensorinį ekraną


Vos tik pasirodžius operacinei sistemai Windows 8, nešiojamų kompiuterių gamintojai gana drąsiai prognozavo, kad jų produkcijoje sparčiai populiarės sensoriniai ekranai. Kokia situacija dabar, kai jau debiutavusi Windows 8.1, galima suprasti iš kompanijos DisplaySearch atlikto tyrimo.

Asus Transformer Book Trio - hibridiniai kompiuteriai su sensoriniu ekranu

Asus Transformer Book Trio – hibridiniai kompiuteriai su sensoriniu ekranu

2013 metais bus parduota 19,8 mln. nešiojamų kompiuterių su sensoriniu ekranu – tai yra apie 11% jų bendro kiekio. Šių metų pirmo pusmečiai skaičiai rodo, kad „sensorinių“ nešiojamų kompiuterių lyderiais yra kompanijos ASUS (20% asortimento), Sony (17,6%), Acer (9,2%), Lenovo (7,4%), tuo tarpu penketuko pabaigoje atsidūrė kompanija Hewlett-Packard (4,4%).

Tiesa, puslapis DigiTimes tvirtina, jog dvi paskutinės kompanijos gana aktyviai ėmė didinti sensorinių ekranų pirkimas jau šiame pusmetyje, o nauji nešiojami kompiuteriai pasirodys rinkoje 2013 ir 2014 metų sandūroje.

Kompanijos DisplaySearch ekspertai mano, jog nešiojamų kompiuterių su sensoriniais ekranais dalis pasieks 40% tik 2017 metais. Iki tol jų populiarumui trukdys aukštesnė nei paprastą ekraną turinčių mobilių kompiuterių kaina, taip pat problemos su naudojimo patogumu. Reikia pripažinti, kad sensorinė sąsaja išplis tuomet, kai išpopuliarės hibridiniai įrenginiai su prijungiamomis klaviatūromis, tuo tarpu klasikiniai nešiojami kompiuteriai vartotojų bus priimami daug sunkiau.

Vienas komentaras

  1. arnoldas parašė:

    kai nepatogu tokiais laptopais su sensoriniu ekranu naudotis, tai ir neperka zmones, o kai neperka, tai ir nededa tokiu ekranu. dabar bando prastumti ir skundziasi, kad nepopuliarus.


Kitos kategorijos naujienos