AMD Kaveri procesoriai prekyboje pasirodys sausio 14 d.


Visai neseniai prasidėjo kūrėjams skirta AMD konferencija APU13. Pastarojoje dalyvauja ir vokiečių puslapio ComputerBase žurnalistai, kurie ėmėsi publikuoti informaciją, susijusią hibridiniais AMD procesoriais.

Kompanijos AMD viceprezidentė Lisa Su pranešė, kad stacionarios APU Kaveri procesorių versijos kompiuterių gamintojus pasieks jau šiame ketvirtyje. Mažmeninėje prekyboje jų galima laukti 2014 m. sausio 14 d. Tokia praktika yra įprasta ne tik AMD procesorių atveju, taigi tokių terminų negalima laikyti vėlavimu.

kaveri_apu13

Lisa Su taip pat pademonstravo nešiojamo kompiuterio su APU Kaveri prototipą. Kartu paaiškino, jog mobiliame segmente naujieji procesoriai pasirodys 2014 metų pirmoje pusėje. Per šį laikotarpį APU Kaveri turėtų patekti ir į serverių segmentą.

Naujųjų AMD procesorių flagmanu taps modelis A10-7850K, kuris dirbs 3,7 GHz taktiniu dažniu. Jo grafikos posistemę sudarys Radeon R7 su CGN 1.1 architektūra, 512 universalių procesorių, veikiančių 720 MHz taktiniu dažniu. Tai leis pasiekti 856 GFLOPs produktyvumo lygį.

AMD A10-7850K turės keturis branduolius su Steamroller architektūra, kuri žada būti visa galva spartesnė (o kartu ir energetiškai efektyvesnė), nei Bulldozer kartos atstovai. Integruota grafikos posistemė palaikys tokias technologijas, kaip Mantle ir TrueAudio.

Be viso kito, APU Kaveri palaikys koncepciją HUMA (HSA), kuri leis skaičiavimų ir grafikos branduoliams lygiagrečiai gauti prieigą prie atminties. Nuo 2014 metų AMD pradės dalinti kūrėjams sistemas su HSA palaikymu. Tikėtina, kad tai bus kompiuteriai būtent su APU Kaveri.

AMD prisipažįsta, kad nuo pirmųjų hibridinių procesorių debiuto rinkoje (t.y. nuo 2011 metų), kompanija jų pardavė jau virš 100 mln. vienetų. 2014 metų pabaigoje bus parduota apie 150 mln. APU, ne mažiau kaip trečdalis jų bus įdiegta į stacionarius kompiuterius.

Artimiausioje ateityje AMD hibridinių sprendimų skaičius viršys 300 mln. vienetų, tačiau daugiau nei pusę jų suras savo vietą ne asmeniniuose kompiuteriuose, o žaidimų konsolėse ir integruojamoje technikoje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos