AMD Kaveri procesoriai už APU Richland bus spartesni iki 30%


Kompanijos AMD ruošiami hibridiniai procesoriai APU Kaveri taps vienintelėmis naujienomis, kurios stacionarių kompiuterių savininkus pasieks 2014 metais. Tai bus 28 nm sprendimai, turintys 2-4 branduolius su Steamroller architektūra ir GCN integruota grafika, turinčia iki 512 universalių procesorių. Šį kartą pasirodė daugiau informacijos, kuri leidžia spręsti apie APU Kaveri spartos lygį.

amd-kaveri-platform-details

Remiantis gamintojo pateiktais duomenimis, lyginant su dabartiniais Richland modeliais, procesoriai Kaveri bus spartesni apie 20 proc., kalbant apie skaičiavimų branduolius, ir apie 30 proc., kalbant apie grafikos posistemę.

Nors produktyvumo lygio augimas bus gana žymus, tačiau APU Kaveri vis tiek turėtų išlikti žemiausio ir vidutinio lygio sprendimais. Jų tiesioginiais konkurentais taps Intel Pentium ir Core i3 procesoriai, taigi iš principo po Kaveri pasirodymo niekas nepasikeis.

Kaip visuomet, AMD bus linkusi akcentuoti daug spartesnę, nei Intel sprendimų, grafiką, kuri galės susidoroti su žaidimais, esant Full HD (1920×1080) raiškai. Prognozuojama, kad 512 universalių GCN procesorių užteks tam, kad būtų pademonstruotas Radeon HD 7750 spartos lygis. Tai patvirtina ir tas faktas, kad galingesni integruotos grafikos variantai priklausys Radeon R7 serijai.

Būsimi AMD Kaveri procesoriai pasiūlys patobulintą technologijos Dual Graphics versiją. Pastaroji leis bendrai išnaudoti integruoto grafinio branduolio ir diskretinės vaizdo plokštės su GCN architektūra galimybes.

APU Kaveri bus naudojami motininėse plokštėse su Socket FM2+ lizdu, papildomai bus išleistas A88X Bolton FCH mikroschemų rinkinys. Jis pasiūlys PCI Express x16 3.0 sąsajos palaikymą, taip pat turės specialiai SSD kaupikliams skirtą sąsają su PCIe magistrale.

AMD Kaveri procesorių anonsas turėtų įvykti 2014 metų sausio 14 d. Galingiausia versija turėtų tapti 4 branduolių modelis APU A10-7850K, dirbsiantis 3,7 GHz dažniu, turėsiantis 4 MB L2 spartinančios atminties, integruotą Radeon R7 grafiką su 512 universalių procesorių, veiksiančių 720 MHz dažniu.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos