AMD metus gali užbaigti su procesorių pertekliumi


Šių metų III ketvirtį kompanijai AMD pavyko pagerinti savo finansinius rodiklius. Remiantis numatytu planu, AMD didina savo užsakomųjų procesorių pardavimus, kurie atneša vis daugiau pajamų. Visų pirma, ši produkcija skirta žaidimų konsolėms Playstation 4 ir Xbox One. Tačiau kaip reikalai klostosi asmeniniams kompiuteriams ir planšetėms skirtų procesorių rinkoje?

AMD_FX8150

Šiuo metu kompanija AMD visus bando sudominti pasakojimais apie naujos kartos mobilius sprendimus Beema ir Mullins. Antra vertus, nėra jokių požymių, kad 2014 m. pasirodys nauji FX klasės procesoriai, jei nežiūrėtume į didesnius dažnius gausiančius Vishera modelius.

Kompanijos Bernstein Research analitikai teigia, kad šiame ketvirtyje AMD teks žymiai padidinti išlaidas, skirtas Globalfoundries, gaminančiai AMD procesorius, paslaugų apmokėjimui.

Remiantis esama sutartimi, AMD savo kontraktiniam gamintojui metų pabaigoje turėtų sumokėti $1,15 mlrd. net ir tuo atveju, jei esamas procesorių kiekis jai nereikalingas. Per praėjusius tris ketvirčius buvo išmokėta $746 mln. Tai reiškia, kad per paskutinį ketvirtį teks atseikėti dar $404 mln. Tai žymiai daugiau, nei ankstesniais ketvirčiais.

Galima manyti, kad padidėjus kompiuterių paklausai IV ketvirtyje, AMD neturėtų kilti problemų, atsiskaitant su Globalfoundries. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tą faktą, kad naujos kartos konsolėms skirtus AMD procesorius gamina kitas partneris – TSMC. Tai reiškia, kad AMD ketvirtį baigs su didžiuliu x86 procesorių, pagamintų Globalfoundries, pertekliumi.

Tai ne tik pakenks AMD ketvirto ketvirčio rodikliams, tačiau sukels galvos skausmą kompanijos vadovams, ką daryti toliau. Tikėtina, kad vartotojai galės mėgautis sumažėjusiomis kai kurių AMD procesorių kainomis. Antra vertus, AMD gali tiesiog nurašyti perteklinę produkciją. Juo labiau, kad jos procesorių kaina ir taip gana demokratiška.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos