AMD neigia, kad turi sukaupusi didžiulį procesorių perteklių


Gana įdomi aritmetika, kurią pritaikė kompanijos Bernstein Research analitikai, leido padaryti išvadą, jog kompanija AMD metų pabaigoje turės procesorių perteklių, kadangi IV ketvirtyje partneriui Globalfoundries bus sumokėta apie $400 mln., o už tiek bus gautas proporcingas skaičius procesorių.

amd-bulldozer-fx-8150

Kadangi šių metų pirmus tris ketvirčius AMD šiam reikalui išleisdavo ne daugiau nei $270 mln., analitikai spėjo, kad tai lems sandėlių užpildymą pertekline produkcija, o tai privers dalį jos nurašyti. Savo ruožtu, optimistai tikėjosi, jog AMD turės mažinti procesorių kainas, kad būtų atsikratyti perteklinių procesorių.

Vis tik puslapis Seeking Alpha po susirašinėjimų su AMD atstovais gavo atsakymą, jog IV ketvirtyje Globalfoundries paslaugoms apmokėti išleisti $400 mln. atsargų sandėliuose kiekio nepadidins. Faktiškai atsargos bus beveik tokios pačios, kaip ir III ketvirtyje. Tokiu būdu, procesorių pertekliaus nebus, tad ir didelių nuolaidų tikėtis neverta. Aišku, tai negali sutrukdyti kompanijai sumažinti kai kurių procesorių kainų kalėdinių išpardavimų sezono metu, kaip tai nutikdavo ir anksčiau.

Kompanija AMD mano, jog sandėliuose laiko tokį produkcijos kiekį, kuris leistų palaikyti savo verslą. Gana populiarūs yra hibridiniai procesoriai A8 ir A10, vaizdo plokštės Radeon R9 ir R7, o taip pat pagal specialių Microsoft ir Sony užsakymų sukurti APU. Kartu paminėti, kad dar šiame ketvirtyje bus pradėta Kaveri procesorių gamyba, kurių anonsas įvyks 2014 metų sausio viduryje.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos