AMD padidino savo dalį procesorių rinkoje


Kompanijos Mercury Research analitikų, kuriuos cituoja puslapis PCWorld, teigimu, procesoriai, skirti naujos kartos konsolėms Xbox One ir Playstation 4, leido padidinti savo dalį x86 architektūros rinkoje. Kadangi abi konsolės turi užsakomuosius AMD APU, kompanija gali pasigirti 20% augimo, lyginant su praėjusiais metais.

amd-apu

AMD rinkos dalis didėja, pakeitus plėtros strategiją. Dabar daug tikimasi ne tik iš asmeninių kompiuterių, tačiau ir iš tų segmentų, kurie tradiciškai laikomi „anapus PC“. Kompanija Intel, atvirkščiai, po truputį netenka savo dalies, nors dabar ji vis tiek dominuoja su 80,2% (per metus sumažėjo 3,1%).

AMD, remiantis III ketvirčio duomenimis, užėmė 19,3% x86 procesorių rinkos, nors prieš metus šis rodiklis sudarė 16,1%. Trečioje vietoje liko kompanija VIA su 0,4% (prieš metus buvo 0,6%).

Jei žvelgtume tik į asmeninių kompiuterių rinką, AMD pasiekimai yra su minuso ženklu. Per III ketvirtį AMD rinkos dalis nukrito nuo 16,1% iki 15,8%, tuo tarpu Intel kilstelėjo nuo 83,3% iki 83,8%. Visa PC procesorių rinka pademonstravo neigiamą dinamiką – susitraukė 2%.

Bendras x86 suderinamų procesorių rinkos augimas per šių metų III ketvirtį sudarė 2,4%. Mercury Research duomenis pateikė, atsižvelgdama į asmeninių kompiuterių, serverių, integruojamų ir užsakomųjų sistemų segmentus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos