AMD papasakojo apie procesorius Beema ir Mullins


Kompanijos AMD vyriausiasis technologas Mark Papermaster renginyje APU13 papasakojo apie pasiruošimą jau 2014 metų pirmoje pusėje pristatyti du naujus mobilius procesorius – Beema ir Mullins.

Abu procesoriai gaus Puma architektūros skaičiavimų branduolius, kurie pakeis dabar rinkoje esančius Jaguar, ir GCN 1.0 kartos grafikos posistemę . Deja, HSA ir TrueAudio technologijų palaikymo, skirtingai nei APU Kaveri, naujokai nepalaikys.

amd_beema_roadmap_01

Kartu su oficialiomis skaidrėmis publikuoti testų rezultatai rodo, kad Beema ir Mullins grafikos posistemės sparta padidės vien todėl, kad bus pakelti taktiniai dažniai. Tai leis pirmtakus aplenkti maždaug 20%.

Skaičiavimų branduolių sparta padidės apie 24-35%, tačiau kol kas sunku spręsti, kiek daug lems dažnių pakėlimas, o kiek architektūriniai pakeitimai. AMD praneša, kad Beema procesorių TDP bus 10-25 W diapazone, tuo tarpu planšetėms ir netriukšmingiems nešiojamiems kompiuteriams skirtas Mullins turės 4,5 TDP. Tiesa, šiuo atveju bus įvestas rodiklis SDP, kuris neturėtų viršyti 2 W.

AMD teigia, kad naujokai beveik dvigubai spartesni už pirmtakus, paskaičiavus produktyvumo lygį vienam vatui. Mullins bus 139% efektyvesnis už Temash, tuo tarpu Beema – 104% už Kabini. Reikia pažymėti, kad palyginti Beema ir Kabini turėjo skirtingus TDP – atitinkamai 15 W ir 25 W. Temash procesorius apsiribojo 8 W TDP. Taigi pakeldama „senukų“ TDP, kompanija AMD pasiekė daugiau spartos vienam vatui.

Abu procesoriai palaiko funkciją TrustZone – tam reikalui juose įdiegtas specialus branduolys su ARM Cortex-A5 architektūra. Šis atsakingas už informacijos saugumą. TrustZone turi du domenus: apsaugotą ir neapsaugotą. Technologija bus naudojama mokėjimams Internetu, vartotojo autentifikacijai, ją galės pasinaudoti ir antivirusinės.

amd_desktop_roadmap_2014

Naujų procesorių palaikoma DockPort sąsaja yra Intel siūlomo Thunderbolt alternatyva. AMD sprendimas leidžia prijungti vienu metu keturis monitorius ir perduoda duomenis USB 3.0 sparta, leidžia įkrauti per minėtą sąsaja mobilius telefonus. Naujoji DockPort – tai DisplayPort 1.2 ir USB 3.0 kombinacija, todėl bus tinkama įvairiai periferijai prijungti.

Stacionarių kompiuterių segmente AMD Beema taip pat bus siūlomi – jie turės Socket FT3 (BGA) lizdą. Akivaizdu, kad kalbama apie TV priedėlius, nettop ir All-in-One tipo sprendimus. 2014 metams galingų procesorių segmente AMD yra suplanavusi išleisti procesorius tik su Socket AM3+ lizdu ir Piledriver architektūra, gaminama 32 nm pagrindu.

Mobilios procesorių Kaveri, Beema ir Mullins turėtų būti pristatytos 2014 metų pirmoje pusėje. Visi jie bus gaminami, naudojant 28 nm technologiją. Be klasikinių nešiojamų kompiuterių jie dar bus diegiami taip vadinamuose „transformeriuose“, planšetėse ir ultra plonuose mobiliuose kompiuteriuose. AMD įsitikinusi, kad šioje srityje galės rimtai pakovoti su Intel Bay Trail platforma.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos