Android užima 81% išmaniųjų telefonų rinkos


Dar visai neseniai kompanijos Strategy Analytics analitikai pasakoja apie jėgų pusiausvyrą išmaniųjų telefonų rinkoje. Tuomet buvo minimos kompanijos, tarp kurių geriausiai sekasi Samsung ir Apple. Kaip šią rinką pasidalino operacinės sistemos, rodo nauja Strategy Analytics medžiaga.

Išmaniųjų telefonų su Android rinkos dalis III ketvirtyje pasiekė 81,3%, nors prieš metus ji buvo lygi 75%. Reikia paminėti, kad lyginant su II ketvirčiu, Android dalis padidėjo labai nežymiai (tuomet ji sudarė 80%). Tolimesni augimo tempai gali sulėtėti, kadangi vartotojai gali susidomėti neseniai pasirodžiusiais naujais Apple išmaniaisiais telefonais.

strategy-analytics_smartphone_os_2013_3q

Apple su savo operacine sistema iOS po truputį netenka savo turėtų pozicijų – nuo 15,6% iki 13,4%. Iš paskutiniųjų jėgų bandanti išgyventi kompanija BlackBerry taip pat nusileidžia konkurentams – nuo 4,3% iki 1%. Tačiau kompanija Microsoft su pagrindiniu sąjungininku Nokia sugebėjo padidinti savo dalį mobilių platformų srityje nuo 2,1% iki 4,1%.

Įdomu tai, kad Nokia produkcija buvo labai populiari Europoje, JAV ir Azijoje, o štai Japonijos, P. Korėjos ir Afrikos gyventojai operacinę sistemą Windows Phone sutiko labai šaltai.

3 komentarai (-ų)

  1. Tomas parašė:

    Imkit WP ir nepasigailėsit. Dabar turiu ir esu visiškai patenkintas.

  2. Zero parašė:

    Pabandžiau Win8 tai WP irgi tas pats šūdas bus.


Kitos kategorijos naujienos