Apple už iPhone 5C surinkimą partneriams moka grašius


Kompanija Pegatron yra vienas pagrindinių Apple partnerių, kurie užsiima išmaniųjų telefonų iPhone 5C ir planšetinių kompiuterių iPad mini surinkimu. Ir nors Apple užsakymai, kurie sudaro 30% visos gamybos, pakėlė Pegatron pajamas iki rekordinio lygio, tačiau iš iPhone ir iPad surinkimo gaunamas pelnas siekia rekordines žemumas.

Pegatron-iPhone5C

Išmaniųjų telefonų Apple iPhone 5C surinkimo procesas Pegatron gamykloje

Pegatron finansų direktorius Charles Lin, kalbėdama su investuotojais dėl kompanijos verslo rentabilumo, paskelbė ne itin džiuginančius skaičius. Jos teigimu, produktų gamybos operacinė marža po Apple užsakymų atėjimo sudaro mažiau nei 1%. Šių metų III ketvirtyje šis rodiklis smarkiai sumažėjo dėl gamybos plėtros. Tai susiję su iPhone 5C surinkimu, mano analitikai, nors Pegatron atstovė detalių neatskleidė.

Pegatron taip pat nesiryžo paskelbti laikotarpio, kada kompanijai pavyks pelno maržą padidinti aukščiau 1%. Charles Lin tik pažadėjo, jog geresnių laikų reikėtų laukti jau IV ketvirtyje, nors siekiamo skaičiaus neįvardino. Ar situacija gerės, kai kurie ekspertai abejoja, kadangi Apple jau spėjo sumažinti iPhone 5C užsakymus.

Tokios darbo su Apple perspektyvos aiškiai netenkina Pegatron investuotojų. Tai akivaizdžiai kenkia gamintojui jau dabar, kai vien per praėjusį antradienį jo akcijų kainos sumažėjo 3,4% iki $1,27.

Galbūt Pegatron ir norėtų gauti išsiderėti iš Apple geresnių sąlygų, tačiau amerikiečių kompanija vis dar turi ne vieną pasirinkimą. Šiuo metu dėl kompanijos iš Kupertino produktų gamybos derasi Pegatron konkurentai, tarpu kurių yra gerai žinomi Wistron ir Compal Communications.

Vienas komentaras

  1. Gintare parašė:

    Taigi tie kinieciai uz doleri dirba. Kinieciu ten kaip skruzdeliu skruzdelyne. O tokie „juodadarbiai darbininkai“ dirba ne tik pas mus uz centus.


Kitos kategorijos naujienos