ARM ir Samsung aptarė 64 bitų mobilių procesorių ateitį


Kaip žinia, kompanija Apple savo naujuose produktuose naudoja procesorių Apple A7. Tim Cook vadovaujama korporacija jau spėjo pasigirti, jog jie yra pirmieji, kurie ryžosi kurti su 64 bitų mobilia platforma. Savo 64 bitų variantą artimiausioje ateityje ketina pristatyti ir korėjiečių kompanija Samsung. Tikėtina, kad tai bus procesorius Exynos 6, o jo pirmuoju savininku taps Galaxy S5.

galaxys3

Korėjiečių leidinys Korea Herald praneša, kad kompanijų Samsung ir ARM vadovai buvo susitikę aptarti 64 bitų procesorių, kurį Samsung jau kitais metais pradės naudoti savo produktuose. Taip pat buvo aptariami ir Cortex-M branduolių pagrindu sukurti procesoriai, kurie yra labai taupūs ir tinka diegimui į buitinę techniką, išmaniuosius daviklius ir produktus, susijusius su „Interneto daiktais“.

Ar abi temos buvo svarstomos nepriklausomai viena nuo kitos, o galbūt Samsung planuoja kažkokiu būdu įdiegti Cortex-M branduolius į savo mobilius įrenginius, taip ir liko nežinoma.

Negana to, kompanijos ARM atstovai susirinkime su kolegomis iš P. Korėjos prasitarė, jog 128 bitų platformų pasirodymas per būsimus keletą metų yra visai tikėtinas dalykas. Buvo pabrėžta, jog visa tai yra tik galimybė, o ne konkretūs kompanijos planai.

ARM atstovų teigimu, mobiliuose įrenginiuose naudojamos technologijos gali pereiti nuo pirštų atspaudų skenerių, dabar jau naudojamų išmaniuosiuose telefonuose, prie vartotojų veidų atpažinimo sistemų. Aišku, visa tai reikalauja didelių skaičiavimo resursų. Bet kokiu atveju, nereikia pamiršti, kad bus būtina optimizuoti ir programinę įrangą, kuri galėtų suprasti, kas yra „daug branduolių“ bei kas yra „64 bitai ir daugiau“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos