ARM ketina įsitvirtinti „Interneto daiktų“ rinkoje


Kasmet vykstančiame renginyje ARM TechCon kompanijos ARM vykdomasis direktorius Simon Segars pranešė, kad viena iš prioritetinių britų mikroschemų kūrėjo veiklos krypčių taps dalyvavimas sparčiai besivystančioje „Interneto daiktų“ (Internet of Things, IoT) rinkoje.

arm-ceo-simon-seagers

Interneto daiktų koncepcija numato, kad tai bus fizinių objektų („daiktų“) skaičiavimų tinklas, kuris aprūpintas integruotomis priemonėmis, leidžiančiomis sąveikauti tarpusavyje arba su išoriniu pasauliu. Tai gali būti įvairūs sensoriai, buities ir medicinos įranga, automatizacijos sistemos ir t.t. Trumpai tariant, tai gali būti šaldytai su interneto ryšiu, vaizdo stebėjimo kameros ir panašūs dalykai.

Ne taip seniai kompanija ARM įsigijo firmą Sensinode Oy, kuri specializuojasi „Interneto daiktams“ skirtoje programinės įrangos srityje. Taip pat buvo pranešta, jog šiuo metu eilė kompanijų projektuoja itin kompaktiškas sistemines plokštes su ARM procesoriais. Visa tai bus skirta dėvimai elektronikai ir kitiems įtaisams, kurie jungiami prie Interneto.

Pavyzdžiui, kompanija Freescale savo laiku parodė aparatinę platformą, kurios matmenys prilygsta kramtomos gumos plokštelei. Šiame sprendime įdiegtas procesorius i.Mx6, akselerometras, Murata gamybos Wi-Fi + Bluetooth modulis, Flash atminties mikroschema. Programinės platformos pagrindą sudaro Android versija Jelly Bean.

Kompanijos ARM iniciatyva turėtų paskatinti gamintojus kurti įrenginius, kurie galėtų jungtis prie Interneto. IHS iSuppli analitikų skaičiavimu, iki 2020 metų „Interneto daiktų“ rinka padidės iki 30 mlrd. įrenginių. Ir šioje rinkoje bandys sudalyvauti ne tik ARM, tačiau ir kiti technologijų industrijos gigantai, tokie kaip Intel, Cisco ir kiti.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos