ARM mano, kad 128 bitų procesorių laikas dar neatėjo


Visai neseniai vienas P. Korėjos leidinių paskleidė žinią, kad per artimiausius keletą metų galima tikėtis pamatyti ARM architektūros procesorius, kurie palaiko 128 bitų instrukcijas.

Buvo tvirtinama, kad būtent apie tokius procesorius, be viso kito, kalbėjo kompanijų ARM ir Samsung vadovybė. Manoma, jog 128 bitų procesoriai galės būti naudojami ne tik serveriuose, tačiau ir išmaniuosiuose telefonuose bei planšetėse.

arm-a57-tape-out

Po tokių žinių kompanijos ARM vadovybė savo tinklaraštyje buvo priversta paaiškinti pasklidusią informaciją. Pranešta, jog artimiausioje ateityje kompanija neketina išleisti 128 bitų instrukcijas palaikančių ARM procesorių. Tiesiog dabar nėra poreikio tokiems sprendimams.

Be to, niekas iš ARM atstovų  atitinkamų pareiškimų, kuriais remiasi P. Korėjos teminė žiniasklaida, neišsakė. Su ARM partneriais panašūs dalykai taip pat nebuvo diskutuoti. Artimiausioje perspektyvoje pilnai užteks ir 64 bitų procesorių galimybių.

Šiuo metu 64 bitų mobilius procesorius jau siūlo kompanijos Apple ir Intel, o ateityje juos pristatys ir kiti mobilios rinkos žaidėjai, tokie kaip Samsung, Qualcomm ir kiti. Tiesa, dauguma išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių veikia su OS Android, kuri vis dar neturi 64 bitų versijos, taigi kalbėti apie 128 bitų versijos pasirodomą per artimiausius porą metų daugeliui ekspertui sukelia tik šypseną.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos