Blizzard: „Konsolinių funkcijų diegimas į PC skirtą Diablo 3 – prasta idėja“


Po to, kai Blizzard išleido žaidimų konsolėms skirtą Diablo 3, iš gerbėjų pažaisti su kontroleriu rankose stovyklos buvo girdimi tik palankūs atsiliepimai, susiję su žaidimo valdymo kokybe. Panaši reakcija paskatino žaidimų kontroleriais naudotis ir PC žaidėjus – buvo susidomėta kontrolerio palaikymu ir PC skirtame Diablo III. Vis tik Blizzard į tai atsakė griežtai – tokios funkcijos nebus. Ir reikia pripažinti, tai padarė nebe priežasties.

diablo3-bridge

Duodamas interviu puslapio Eurogamer žurnalistams, konsolėms skirtos Diablo 3 lygių dizaineris Matthew Berger paaiškino, kad konsolinė ir PC skirta žaidimo versija turėtų maksimaliai skirtis tiek kontrole, tiek sąsaja, kamera ir žaidimo balansu.

Negalima pridėti kontrolerio palaikymo, nekeičiant viso kito, teigė Blizzard atstovas. Žaidimo versijų skirtumai daugelyje atvejų apspręsti personažo judėjimo mechanika. Konsolėse pagrindinis personažas valdomas kontroleriu, monstrų skaičius žymiai sumažintas, lyginant su PC versija. Trumpai tariant, yra didžiulių skirtumų tiek valdyme, tiek ir balanse.

PC versija turi savo, nepakartojamą žaidimo ritmą. Jis užduodamas pelės paspaudimais: „click-click-click-click“, – teigė Matthew Berger. „Konsolėse šis ritmas visiškai kitoks. Jis daug vangesnis, kadangi personažo judėjimą reikia nuolat palaikyti. PC versijoje jūs beveik nežiūrite į personažą, todėl kad koncentruojatės į pelės žymeklį. Konsolėse viskas atvirkščiai – neturite žymeklio, tad žiūrite būtent į personažą.“

diabloIII-ps3-screen

Įdiegti kontrolerio palaikymą PC versijoje nėra taip paprasta. Jei mes suteiksime jums galimybę žaisti su kontroleriu, reiškia, kad reikės pateikti ir atitinkamą sąsają, atitinkamai pakoreguoti kameros darbą, palengvinti kovas ir t.t. Turint klaviatūrą ir pelę, galite susidoroti su priešų antplūdžiu, su kontroleriu tai jau tampa problema. Kelios Diablo III versijos buvo kuriamos, atsižvelgiant į visus minėtus ypatumus. Lygiai taip pat mes negalime tiesiog pridėti klaviatūros ir pelės palaikymą į konsolėms skirtą žaidimo versiją.“

Reikia pažymėti, kad Blizzard jau ne pirmą kartą gina PC skirtą Diablo III. Aukšto lygio kompanijos vadovai ne kartą buvo pareiškę, jog PC jiems yra pagrindinė platforma, ir netikima, kad ji kada nors numirs. Ir tą faktą galima lengvai patvirtinti, žvelgiant į milijoninius Diablo 3 tiražus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos