DDR4 atminties tiekimas viršys DDR3 tik 2016 m.


Nesenas kompanijos Crucial pareiškimas apie pasiruošimą DDR4 operatyvios atminties tiekimą pradėti dar 2013 m. mus vėl privertė sugrįžti prie terminų, kada gi atitinkami sprendimai galėtų pasirodyti prekyboje.

ddr4

Kompanija Intel jau demonstravo DDR4 darbą su procesoriais Haswell-E. Pastarieji prekyboje pasirodys tik 2014 metų rudenį. Kadangi Intel platforma taps pirmąja kregžde, ar galima tikėtis, kad būtent tuomet DDR4 populiarumas smarkiai padidės?

Puslapis Computerworld tvirtina, kad kompanija Intel daug platesnį DDR4 atminties palaikymą pradės diegti tik tuomet, kai pasirodys Broadwell procesoriai, tačiau iš tikrųjų prieinama naujoji atmintis taps tik su Skylake sprendimų debiutu. Tai reiškia, kad DDR4 sistemų masinis pasirodymas turėtų įvykti tik 2015 metais.

Analitikų teigimu, praeis dar pusantrų metų nuo to momento, kol DDR4 bus galima rasti stacionariose sistemose, o iki to laiko nauja atmintis dominuos tik serveriuose ir darbo stotyse.

Nereikia pamiršti, kad AMD taip pat diegia DDR4 palaikymą – serverių sistemose tai įvyks jau 2014 metais, tuo tarpu stacionariose ir mobiliose sistemose – ne anksčiau kaip 2015 metais, kai pasirodys hibridiniai procesoriai Carrizo.

Ekspertai iš IDC mano, kad DDR4 atmintis serveriuose pasirodys jau 2014 metais, o pionieriais, kaip nekeista, taps IBM ir Fujitsu sistemos. 2014 m. DDR4 rinkos dalis sudarys tik 1%, 2015 m. šis rodiklis padidės iki 9%, tuo tarpu aplenkti DDR3 savo tiekimo apimtimis DDR4 galės tik 2016 m.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos