JPR: per metus dvikovoje tarp AMD ir nVidia niekas nepasikeitė


Analitikų kompanija Jon Peddie Research (JPR) publikavo naują ataskaitą, kuri leidžia pažvelgti į situaciją diskretinių vaizdo plokščių rinką. Naujausioje apžvalgoje atsižvelgta į vaizdo plokštes, naudojamas asmeniniuose kompiuteriuose, darbo stotyse, serveriuose ir kai kuriose kitose sistemose. Atsižvelgiama tiek atskirų vaizdo plokščių, tiek ir esančių pagamintose sistemose, pardavimus.

AMD-vs-Nvidia-box

JPR analitikai padarė išvadą, kad šių metų III ketvirtyje, lyginant su II ketvirčiu, rinka užaugo 3,9%. Įdomu tai, kad apskritai visa asmeninių kompiuterių rinka taip pat ūgtelėjo – augimas sudarė 6,8%. Tuo pačiu metu, jei lygintume su 2012 metų III ketvirčiu, diskretinių vaizdo plokščių rinka susitraukė 17%, tuo tarpu asmeniniams kompiuteriams skirtas GPU segmentas smuko 7,6%.

Analitikų teigimu, augimas, lyginant su II ketvirčiu, yra įprastas sezoninis dalykas: nemažai įtakos turėjo pardavimų atsigavimas sezono „Atgal į mokyklą“ metu. antra vertus, šių metų III ketvirčio pasiekimai prasčiausi per paskutinius 10 metų: 3,9%, kai vidurkis sudaro apie 12%.

Iš viso per III ketvirtį buvo realizuota 14,5 mln. vaizdo plokščių. Kompanijos AMD rinkos dalis sumažėjo 3%, tuo tarpu nVidia savo dalį padidino 8%. Tokiu būdu, nVidia ir toliau dominuoja šioje rinkoje su 64,5% (+2,5%) dalimi. AMD dalis per ketvirtį sumažėjo iki 35,5% (-2,5%). Prieš metus AMD dalis sudarė 35,7%, nVidia – 64,0%, tuo tarpu kitiems diskretinės grafikos žaidėjams liko 0,3%.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos