Mozilla priminė, kad naršyklei Firefox sukako 9 metai


Lapkričio 9 d. sukako devyneri metai, kai rinkoje pasirodė atviro kodo interneto naršyklė Firefox. Kompanija Mozilla nusprendė priminti devynis esminius pasiekimus, kuriuos projektas pasiekė per pastaruosius metus.

Firefox_on_Fire

  • Visų pirma, nuolat populiarėja mobili Firefox versija, skirta OS Android. Ši versija papildė tas, kurios skirtos platformoms Windows, Linux ir Mac. Parsisiuntimų skaičius seniai viršijo milijonus kartų, el. parduotuvėje Google Play naršyklės reitingas sudaro 4,5 iš 5.
  • Buvo pristatyta operacinė sistema Firefox OS, kuri sukurta, remiantis išskirtinai WEB standartais. Išmanieji telefonai su šia operacine sistema parduodami 9 pasaulio šalyse.
  • Firefox darbo sparta smarkiai išaugo. Testuose Octane ir Kraken produktyvumo lygis padidėjo atitinkamai 74% ir 88%, lyginant su praėjusiais metais išleistomis naršyklės versijomis. WEB aplikacijomis ir žaidimai veikia 25% sparčiau.
  • Firefox atsiranda socialinės funkcijos. 2012 m. įdiegtas Facebook palaikymas, vėliau atsirado ir Cliqz bei Mixi moduliai. Dabar dirbama ir prie kitų socialinių tarnybų integravimo.
  • Vieno iš tyrimo rezultatai rodo, kad 2012 metais vartotojai naršykle Firefox ir kompanija Mozilla imtinai pasitiki labiausiai, kalbant apie privatumą.
  • Firefox pagal nutylėjimą ėmė blokuoti turinį, kuris reikalauja papildymų diegimo. Vartotojai gali priedus aktyvuoti pagal poreikį, taip pat patys nuspręsti, kuriems puslapiams reikalingi nuolat veikiantys priedai. Tai padidina stabilumą ir darbo spartą.
  • Šiuo metu Firefox įdiegta eilė kūrėjams skirti instrumentai, kurie naudingi, dirbant su HTML, CSS ir JavaScript mobiliose bei stacionariose sistemose. Tarp naudingų naujovių paminėtos Network Monitor, Page Inspector, JavaScript Debugger, Responsive Design View ir kt.
  • WebRTC palaikymas leido leidžia naudotis vaizdo skambučiais, keistis failais bei jokių trečių šalių papildymų.
  • Per paskutinius metus Mozilla atliko daug darbų, kad Firefox taptų naršykle, leidžiančia žaisti aukšto lygio žaidimus. Tarp naujovių paminėtas Web Audio API ir JavaScript asm.js palaikymą.

2014 metais Mozilla planuoja dar daugiau naujovių. Pasirodys Firefox „sensorinė“ versija, optimizuota darbui su Windows 8/8.1 planšetiniais kompiuteriais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos