Fujitsu ketina sukurti robotą, kuris 2021 m. įstotų į Tokijo universitetą


Kompanijos Fujitsu mokslininkai pranešė, jog pradeda darbuotis prie projekto „Todai Robot Project“. Šis numato, jog bus sukurtas robotas, galintis išlaikyti itin sunkius egzaminus ir įstoti į Tokijo universitetą (Japonija). Kartu mokslininkai tikisi, jog tokiam robotui sukurti užteks aštuonerių metų.

exam_22883d98b

Norint pasiekti tokį tikslą, Fujitsu specialistams teks sukurti dirbtinį intelektą. Prie šio projekto, kuris dar vadinamas „dirbtinių smegenų kūrimo projektu“, mokslininkai pradėjo darbuotis prieš kelerius metus.

Dabartinė dirbtinio intelekto versija sugeba išspręsti kelias sudėtingas matematines užduotis iš šešių, o tai jau galima laikyti nemažu progresu. Japonų kompanijos specialistai tikisi, kad robotas jau 2016 metais egzamine galės gauti „aukštus įvertinimus“, o į universitetą jį priims 2021 metais.

Mokslininkai dabar turi nusimatę kelias pagrindines užduotis: dirbtinis intelektas turi suprasti žmogaus kalbą, gebėti atlikti semantinę analizę, formuluoti problemas tam, kad jas būtų galima išspręsti, galų gale, atlikti skaičiavimus, kurie leistų gauti teisingą atsakymą.

Kai kurie ekspertai pažymi, jog nemažai iš Fujitsu mokslininkų iškeltų uždavinių yra sugeba išspręsti IBM Watson. Jis sugeba suprasti žmogaus užduodamus klausimus ir visa tai paversti užklausomis duomenų bazei. Tiesa, Fujitsu tikslai yra kiek kitokie – skaičiavimų technologiją padaryti įvairiapusę, kad būtų galima spręsti įvairias matematines problemas, atlikti matematinę analizę ir optimizuoti procesus realiame pasaulyje.

3 komentarai (-ų)

  1. Kapitonas Ignas parašė:

    Super ! Noreciau as tureti protinga robota !

  2. Wendigo parašė:

    As tai pries!!! nes jei tokie robotai ateity sulys y online geimu serverius.. tai kaip mes pries juos laimesim necytindami? o_O

  3. antirobotas parašė:

    Baisiausia, kad ir robotai cheatins geimuose, kaip zmones.


Kitos kategorijos naujienos