Gartner: asmeninių kompiuterių rinkos kritimas lėtėja


Tradicinių stacionarių ir nešiojamų kompiuterių paklausos kritimas tapo rimčių pokyčių rinkoje priežastimi. Pavyzdžiui, kompanija Dell savo veiklą toliau tęsia jau tapusi privačia, tam reikalui buvo išpirktos visos akcijos. Kompanijos Acer vadovas buvo priverstas atsistatydinti ir pradėti reorganizacijos procedūrą.

Turbūt tik Lenovo pavyksta dirbti šioje rinkoje pelningai, tačiau ir šis gamintojas vis daugiau dėmesio skiria išmaniesiems telefonams bei planšetiniams kompiuteriams.

gaming-pc-eclipse

Leidinys The Wall Street Journal, remdamasis analitikų iš Gartner komentarais, praneša, jog asmeninių kompiuterių rinka greitu metu turėtų pasiekti dugną ir vėl grįžti į augimo vėžes. Bent jau taip leidžia teigti stebimi kritimo lėtėjimo tempai.

Šių metų IV ketvirtyje asmeninių kompiuterių pardavimai susitrauks tik 3%, lyginant su analogišku periodu prieš metus. 2014 metais kompiuterių pardavimų apimtys bus tame pačiame lygmenyje, kaip ir dabar, mano Gartner ekspertai.

Viso to priežastimi galima laikyti, visų pirma, pasaulinės ekonomikos stabilizaciją. Antra, hibridiniai sprendimai, kurie apjungia planšečių ir nešiojamų kompiuterių bruožus, jau dabar Gartner specialistų priskiriami prie tradicinių kompiuterių, todėl jų populiarumo augimas bus vertinamas kaip viso segmento revanšas.

Kompiuterių, skirtų verslo segmentui, tiekėjai jau III ketvirtyje pažymėjo pardavimų augimą, lyginant su analogišku periodu prieš metus. Tiesa, vartotojų rinkoje vis daug prasčiau – privatūs asmenys kompiuterių nupirko 20% mažiau, nei prieš metus.

Akivaizdu, jog po kurio laiko situacija stabilizuosis ir paprastų vartotojų segmente, kadangi vis labiau įsigalėja nuomonė, kad planšetė negali pilnavertiškai pakeisti kompiuterio su tradicine klaviatūra.

2 komentarai (-ų)

  1. Titas parašė:

    Ir ačiū dievui. Nes nuo to kompanijos iš kupertino pastovaus spaudimo ir nuo siekio nuo šiol viska priversti visus daryti su planšetėm jau vemt vercia. Galima pagalvoti, kad kompo funkcija visiškai susiaurejo iki facebooko tikrinimo, naršymo po youtuba ir kitokios komunikacijos. Nė velnio.

    • Leons parašė:

      Ir ko čia pykti? Vartotojai patys renkasi ko jiems reikia. Daugumai vartotojų panašu, jog pakanka ir planšečių. Na, o „Apple“ jau nebėra vienvaldė planšečių lyderė.


Kitos kategorijos naujienos