Google draus Windows vartotojams diegti „neteisingus“ Chrome priedus


Kompanija Google paskelbė, jog nuo 2014 m. sausio mėnesio Windows sistemoms skirtoje naršyklėje Chrome bus galima naudoti tik tuos priedus, kurie patalpinti oficialioje naršyklės elektroninėje parduotuvėje.

google-chrome-web-store

Google kūrėjų teigimu, tokiomis priemonėmis Google nori apsaugoti Chrome vartotojus nuo kenkėjiškos programinės įrangos, kuri keičia naršyklės nustatymus be vartotojo žinios. Pavyzdžiui, gali būti modifikuojama naujos kortelės išvaizda, o būtent tokiais atvejais daugiausiai ir skundžiasi Windows vartotojai.

Daugelis kūrėjų savo programas papildo naudingais priedais, po kurių diegimo Chrome prašo vartotojo patvirtinimo. Vis tik kenkėjiškų programų kūrėjai nepaiso tokio mechanizmo. Kadangi tokios aplikacijos netalpinamos Chrome el. parduotuvėje, Google gali smarkiai sumažinti vartotojų patiriamą žalą.

Nuo sausio mėnesio Windows skirtose Chrome Beta versijose naudoti tik oficialius priedus, taip pat įskiepius, kurie skirti verslo vartotojams. Taip pat bus palaikomos ir Chrome aplikacijos. Šiuo metu Google prašo visų kūrėjų perkelti savo priedus į Chrome el. parduotuvę, ir tai padaryti kuo greičiau.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos