Google nori, kad partneriai išleistų Chromebook kompiuterių su ARM procesoriais


Chromebook – tai nešiojami kompiuteriai su operacine sistema Google Chrome. Pastarieji iš pradžių buvo laikomi Google įgeidžiu, tačiau dabar turi stabilią rinkos dalį. Vis tik greitu metu galime sulaukti naujų modelių, kadangi ruošiami pakeitimai techninių specifikacijų srityje.

HP-11-Chromebook

Google ketina įtikinti OEM kompiuterių gamintojus (tarp jų galima rasti tokius garsius vardus, kaip HP, Dell, Samsung, Acer ir kitus), kad šie išleistų Chromebook nešiojamų kompiuterių, kurie gauti didelio produktyvumo ARM procesorius. Šaltinių teigimu, rinkoje pasirodys mažiausiai vienas modelis, kuris turės nVidia keturių branduolių procesorių Tegra 4.

Šis procesorius turi keturis Cortex-A15 architektūros branduolius, dirbančius 1,9 GHz taktiniu dažniu, vaizdo posistemę GeForce ULV su 72 CUDA branduoliais. Viso to dėka palaikomi išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai, kurių ekrano raiška gali siekti 2560 х 1600 taškų.

Internete taip pat pasirodė nuotrauka su operacinės sistemos Chrome kodu. Pastarasis rodo, kad ruošiamas Chromebook kompiuteris, kuris turės nVidia procesorių ir 2 GB operatyvios atminties.

chrome-code-arm-notebook

Natūralu, kad nešiojami kompiuteriai gamintojai nesiryš iš karto atsisakyti Intel procesorių, juo labiau, kad procesorių gigantas jau gali pasiūlyti gana taupius, tačiau kartu ir gana galingus mobilius variantus.

Jau dabar žinoma, kad ruošiamas nešiojamas kompiuteris su Intel procesoriumi Atom E3845, kuris priklauso 22 nm Bay Trail kartos modeliams. Pastarojo privalumas bus 64 bitų instrukcijų bei daugiau nei 4 GB operatyvios atminties palaikymas.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos