IGZO pasirodymas rinkoje: nuo iPad Air iki monitorių ir televizorių


Šį rudenį pristatyti Apple planšetiniai kompiuteriai iPad Air yra plonesnis ir lengvesni už pirmtaką iPad 4. Didžiąja dalimi tai yra IGZO technologijos pagrindu pagamintų ekranų nuopelnas. Indžio, galio ir cinko oksidas laikomas aukštos raiškos ekranų ateitimi. Tai leis padidinti taškų viename colyje tankį ir sumažinti energijos suvartojimą. Komercinio technologijos panaudojimo teko laukti gana ilgai, ir štai iPad Air tapo pirmuoju masiniu produktu.

igzo-01

Kaip žinia, visuose plokščiuose ekranuose naudojama keletas sluoksnių (penki ir daugiau), čia rasime ir poliarizatorių bei permatomų elektrodų bei tuos pačius skystuosius kristalus, kurie vieninteliai nėra permatomi.

Vienas iš stiklo lygių turi milijonus elektrodų, kuriuos priversti praleisti šviesą yra labai nelengva užduotis. Be to, prie kiekvieno taško yra įjungiantysis ir išjungiantysis tranzistorius, o jų sparta ir matmenys glaudžiai susiję su gaunamo vaizdo kokybe. Būtent tranzistorius ir patobulino technologija IGZO.

Minėtas indžio, galio ir cinko oksidas yra puslaidininkis, iš kurio gana nelengvai, bet sukuriami permatomi tranzistoriai. Didžiausias technologijos privalumas yra nuo 20 iki 50 kartų didesnis elektronų mobilumas, lyginant su amorfiniu siliciu. Pastarasis naudojamas daugumoje šiuolaikinių ekranų ir nėra permatomas (tokia būseną jis įgyja po specialaus apdorojimo proceso).

igzo-02

Didelis elektronų mobilumas IGZO ekranuose leidžia sumažinti tranzistorių dydį, o tai padidina taškų tankį ir sumažina energijos sąnaudas, o permatomumas sumažina pašvietimo būtinybę (vėl gi taupoma energija).

Yra ir kita amorfinio silicio alternatyva – žemos temperatūros polikristalinis silicis (LTPS technologija), tačiau jo savikaina yra dar didesnė, o ir broko lygis gana aukštas. Vienu iš tokių ekranų savininkų tapo Amazon planšetinis kompiuteris Kindle Fire HDX. Ir jei iPad Air ekranas suvartoja 57% mažiau energijos, nei iPad 4, tai Kindle Fire HDX energijos suvartoja 30% mažiau, nei iPad Air. Būtent tokie ekranai gali tapti „elitinių“ mobilių įrenginių pagrindu, kai IGZO taps masiniu dalyku.

Tą faktą, kad IGZO ekranai po truputį skinasi kelią yra serijinius produktus, patvirtina paprasta statistika. Jei anksčiau šią technologiją naudojo japonų kompanija Sharp, tai šiuo metu prie jos yra prisijungusi korėjiečių LG.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos