Skaičiavimų spartintuvai Intel Knights Landing taps tikrais procesoriais


Po oficialių AMD ir nVidia skaičiavimų spartintuvų anonsų atėjo eilė ir kompanijai Intel. Pastaroji patvirtino, jog būsimi Xeon Phi produktai, kurie priklauso Knights Landing spartintuvų šeimai, nuo 2015 metų bus prieinami ne tik PCI Express adapterių pavidalu. Teigiama, kad Knights Landing taps tikrais procesoriais, diegiamais į tam skirtą lizdą motininėje plokštėje.

intel-xeon-phi

Iš principo, Knights Landing tapimas visiškai savarankiškais procesoriais neturi labai stebinti, kadangi ši produktų klasė remiasi su x86 architektūra suderinamais branduoliais.

Kompanijos Intel teigimu, bus pristatytas ir specialus programinis instrumentas, skirtas darbui su „naujų“ branduolių masyvais, tačiau naujas modelis išsaugos bazinius bruožus, būdingus darbui su daugeliui programų įprastu modeliu.

Tuo pačiu metu turėtų palengvėti darbas su spartintuvais, kurių dabar nereikės maišyti su paprastais procesoriais. Tai įtakos tiek panašių sistemų projektavimo procesą, tiek ir eksploataciją, t.y. viską atlikti bus lengviau ir paprasčiau. Pavyzdžiui, Intel kalba apie tokios silpnos vietos pašalinimą, kaip duomenų apsikeitimas per PCIe magistralę tarp tikrų procesorių ir spartintuvų.

Naujieji Xeon Phi procesoriai turės integruotą atmintį, kadangi masyvas iš dešimčių branduolių reikalaus talpios tarpinės atminties, neturinčios užlaikyti kreipimųsi į operatyviąją atmintį.

Integruotos atminties vaidmenį turėtų atlikti šiuo metu JEDEC organizacijos sertifikuojama High-Bandwidth Memory (HBM), kurios viena iš apraiškų yra Micron ruošiama atmintis Hybrid Memory Cube (HMC). Lygiai tokią pačią atmintį ketina naudoti nVidia savo Volta kartos grafiniuose sprendimuose.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos