Intel papasakojo apie mobilių procesorių Atom plėtros planus


Puslapis Computerworld praneša, kad kompanija Intel ryžosi pagarsinti savo artimiausios ateities planus, susijusius su mobiliais procesoriais Atom. Iki 2014 metų pabaigos dienos šviesą pamatys procesoriai Cherry Trail su Airmont architektūra. Pastarųjų gamybai bus naudojamas 14 nm technologinis procesas. Skaičiavimo branduolių dažnis padidės iki 2,7 GHz, o už grafikos apdorojimą bus atsakinga aštuntos kartos integruoti adapteriai.

Intel generalinis direktorius Brian Krzanich pristato Intel Atom Z3000 (Bay Trail) platformą

Intel generalinis direktorius Brian Krzanich pristato Intel Atom Z3000 (Bay Trail) platformą

2015 metais pasirodys Broxton, kurie pakeis anksčiau planuotus Willow Trail. Intel žada, kad bus naudojama energetiškai efektyvesnė Goldmont architektūra, bus įdiegta devintos kartos grafika, bus palaikomos operacinės sistemos Android ir Windows.

Intel savo būsimus procesorius Broxton vadina „magistrale“, prie kurios galima lengvai prijungti kitus komponentus. Tai leis Intel per trumpiausius terminus pradėti šio procesoriaus modifikacijų gamybą.

Atnaujinimo sulauks ir išmaniesiems telefonams skirti Atom procesoriai. 2014 metų antroje pusėje pasirodys 4 branduolių Merrifield modeliai. Maždaug tuo pačiu metu bus išleisti procesoriai Sofia su integruotu 3G modemu – visa tai bus skirti pradinio lygmens įrenginiams.

Įdomu tai, kad pirmosios Intel Sofia procesorių versijos bus gaminamos, naudojant ARM mikroarchitektūrą, ir tik vėliau bus pereita prie x86 suderinamos architektūros.

Iki 2016 metų Intel žada atlikti didelį šuolį mobiliame segmente – bus didinami telefonams ir planšetiniams kompiuteriams skirtų procesorių produktyvumas. Gamintojas teigia, kad skaičiavimų branduoliai iki to laiko paspartės 5 kartus, grafikos posistemė – 15 kartų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos