Intel parodė planšetės su 64 bitų Atom procesoriumi galimybes


Kompanija Intel susitikime su investuotojais pademonstravo etaloninį planšetinį kompiuterį, kuris veikia su Silvermont architektūros 64 bitų procesoriumi. Priminsime, kad Silvermont yra energetiškai efektyvi SoC mikroschema, skirta naudojimui mobiliuose įrenginiuose. Jos pagrindu sukurti procesoriai Bay Trail (diegiami planšetėse) ir Merrifield (išmanieji telefonai).

Kompanija Intel jau dabar teigia, kad perėjus prie 64 bitų architektūros, bus galima tikėtis didesnio produktyvumo lygio. Pavyzdžiui, dirbant su Adobe Photoshop žadamas iki 40% spartos prieaugis. Kompanijos generalinio direktoriaus Brian Krzanich teigimu, kitais metais nebus jokių problemų rasti planšetinių kompiuterių su 64 bitų Atom procesoriais (tai galios tiek Windows, tiek ir Android ekosistemoms).

intel_atom_performance intel_atom_performance_1

Tokios įvairovės tikslas – tai gamybos sąnaudų mažėjimas ir mažmeninė planšetinių kompiuterių kaina, o taip pat Intel inovacijų ir jos sprendimų funkcionalų galimybių perkėlimas iš stacionaraus į mobilų segmentą.

Tikėtina, kad kitąmet Intel partneriai gali pasiūlyti mobilių įrenginių su 4 GB talpos operatyviąja atmintimi. Tai leis dirbti su daug resursų reikalaujančiomis programomis (pavyzdžiui, darbas su grafika, žaidimai ir t.t.), o kartu susidoroti su Ultra HD formatu, kuris jau dabar po truputį tampa visuotinai įsigaliojusio Full HD pamaina.

Šiemet Intel bei jos partneriai didelio asortimento pasiūlyti negalės, juo labiau ir kainos dar tolimos nuo prognozuojamų. Brangesni planšetinių kompiuterių su Bay Trail procesoriais modeliai kainuos apie $350-450 (čia, matyt, kalbama apie Windows sprendimus), tuo tarpu Android modifikacijos bus pigesnės – kainos prasidės nuo $150.

2014 metais kompanija Intel tikisi, jog rinkoje bus realizuota apie 40 mln. planšetinių kompiuterių su Atom procesoriais. Šiemet šis rodiklis neturėtų viršyti 10 mln. vienetų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos