Intel svarsto galimybę išleisti 12 branduolių procesorių su laisvu daugikliu


Dar prieš trejus metus Intel turėjo imtis ypatingų procedūrų, kad būtų priimti sprendimai dėl egzotiškų procesorių su laisvu daugikliu išleidimo (pavyzdžiui, Pentium E6500K).

Šiandien situacija radikaliai pasikeitusi. Negana to, vieno garsaus Intel inžinieriaus Twitter paskyroje pasirodė savotiška sociologinė apklausa. Čia visuomenei teismui pateikta idėja, kad gali pasirodyti 12 branduolių procesorius su laisvu daugikliu, o visa tai bus skirta paprastiems vartotojams. Savo specifikacijomis procesorius būtų identiškas Xeon sprendimams.

12-cores-intel-cpu

Twitter žinutėje nesikuklinama pareikšti, jog naujų procesorių kaina būtų atitinkamai mažesnė, nei serverių segmentui skirtų Xeon. Dabar Intel kainininke galima rasti kelis Xeon modelius su 12 branduolių ir 30 MB L3 spartinančiąja atmintimi. Jų kainos sudaro $2614 ir $2336. Atsižvelgiant į Hyper-Threading palaikymą, virtualių branduolių skaičius sudaro 24 vienetus.

Pirmieji Intel Extreme Edition serijos procesoriai taip pat atėjo iš serverių segmento, todėl kompanijos darbuotojų pateikiamos sąsajos visai logiškos. Be to, galiotų ir sena marketingo taisyklė: procesorius su 12 branduolių ir „kosmine“ kaina daug labiau išskirs jo savininką iš „paprastų“ mirtingųjų“. Dabar Intel tiesiog bando išsiaiškinti, kad daug norinčiųjų turėtų išskirtinį produktą.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos