Intel Z97 mikroschemų rinkinys nepalaikys SATA Express


Dar šių metų balandžio mėnesį daugelis ekspertų buvo įsitikinę, kad Intel 9 Series mikroschemų rinkiniai, kurie pasirodys kartu su 14 nm Broadwell procesoriais, atneš perspektyvios sąsajos SATA Express palaikymą. Pastaroji kaupikių perduodamų duomenų spartą turėjo padidinti iki 16 Gbit/s (dabartinė SATA-3 – 6.0 Gbit/s).

Nors užuominos apie SATA Express ir buvo pastebėtos oficialioje Intel dokumentacijoje, tačiau puslapio VR-Zone žurnalistai suskubo pareikšti, kad 2014 m. antroje pusėje pasirodysiantis Intel Z97 Express naujos sąsajos nepalaikys. Kokios tokių permainų priežastys, kol kas neaišku.

sata-express-not-in-9-series-chipsets

Mikroschemų rinkinį Intel Z97 gausiančios motininės plokštės turėtų dirbti su procesoriai Broadwell-K, kurie pasirodys 2014 metų pabaigoje. Iš esmės, naujasis Intel Z97 mažai kuo skiriasi nuo Intel Z87, jei neatsižvelgtume į naujųjų procesorių palaikymą.

Kas Intel privertė atidėti jau anksčiau suplanuotą SATA Express sąsajos diegimą stacionariame segmente, nepatikslinama, tačiau tai galėtų būti klasikinė „vištos ir kiaušinio“ problema: kaupiklių gamintojai nepasiruošę pasiūlyti produktų su nauja sąsaja, kol palaikymo nebus motininėse plokštėse, o mikroschemų rinkinių kūrėjas nemato savo produkto perspektyvų numatytu laikotarpiu.

Kaip toks Intel sprendimas galėtų įtakoti SATA Express diegimo perspektyvas serverių segmente, šiuo metu pasakyti sunku. Tikimasi, kad Intel C230 (Sunrise Point) palaikys ne tik serverinius Skylake architektūros procesorius, tačiau ir SATA Express. Visa tai apjungsianti platforma turėtų būti pristatyta tik 2015 metais.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos