Intel žada planšečių su 64 bitų operacinėmis sistemomis pasirodymą


Kaip smarkiai bebūtų kritikuojama Apple už seniai egzistavusių sprendimų pateikimą kaip savo išradimus, rinkos dalyviai nevalingai žvilgčioja į tai, ką daro kompanija iš Kupertino. Vos tik pasirodė planšetiniai kompiuteriai iPad su 64 bitų procesoriumi A7, kompanija Intel iš karto nusprendė visiems priminti, jog jos procesoriai Atom seniai palaiko 64 bitų instrukcijas.

intel-tablet-pc

Intel vadovybė, kalbėdama su kompanijos investuotojais ir akcininkais, pareiškė, jog greitu metu prekyboje pasirodys planšetiniai kompiuteriai su Atom (Bay Trail) procesoriais, naudojančiai 64 bitų operacines sistemas Windows 8.1 ir Google Android.

Planšetinių kompiuterių versijos su 64 bitų Windows OS debiutuos 2014 metų I ketvirtyje, tuo tarpu Android platforma tuo pačius pavyzdžiu paseks kiek vėliau. Planšečių su Atom (Bay Trail) ir Android OS kainos prasidės nuo $150, tačiau iki kitų metų pabaigos turėtų sumažėti iki $100.

Intel vadovybės teigimu, Android platformai perėjimas prie 64 bitų instrukcijų reiškia, kad bus prieinama daugiau operatyvios atminties, atsiras galimybė dirbti su Ultra HD (4K) raiškos vaizdine medžiaga.

Kuo didesnis bus rinkoje prieinamų 64 bitų ARM procesorių kiekis, tuo aktualesnė bus atitinkama Android versija. Savo ruožtu, kol kas Intel tikisi patraukti tuos planšetinių kompiuterių gerbėjus, kuriems 32 bitų sistemos jau yra „per ankštos“.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos