„Internet Archive“ pastate kilo gaisras


Vakar organizacijos „Internet Archive“ pastate kilo gaisras. Jei nežinote, kas tai per organizacija, paaiškinsime: Internet Archive (archive.org) suteikia prieigą prie įvairių tyrimų, taip pat prie istorinės ir mokslo informacijos.

internet_archive_after_fire

Skenavimo centre visi šie duomenys iš knygų, mikrofilmų, kino juostų perkonvertuojami į skaitmeninį formatą. Teigiama, kad gaisro metu niekas nenukentėjo. Ir nors archyvas neteko tam tikros dalies fizinės medžiagos, kuri dar nebuvo suskaitmeninta, didžioji jų dalis buvo kitoje saugykloje. Tačiau ne viskas taip gerai, kaip gali atrodyti.

Savo tinklaraštyje archive.org specialistai rašo, jog skaitmeninių duomenų nebuvo prarasta, nors ir įvyko dalinis elektros energijos išjungimas. Aštuoniems darbuotojams, kurie perkeldavo medžiagą į skaitmeninį erdvę, teks persikelti į pagrindinį pastatą. Negana to, gaisro metu buvo prarasta įrangos už maždaug $600 tūkst. (1,56 mln. litų).

Internet Archive šiuo metu ragina savanorius palaikyti organizaciją pinigais, suteikti patalpų, kur organizacijos darbuotojai galėtų toliau tęsti savo sunkų darbą.

Vienas komentaras

  1. Tomas parašė:

    Sukele gaisra kad sunaikintu reikiama informacija.


Kitos kategorijos naujienos