Interneto „tėvas“ smerkia valstybių vykdomą šnipinėjimą ir cenzūrą


Tim Berners-Lee didžiąja dalimi žinomas dėl to, kad be šio žmogaus nebūtų World Wide Web: būtent jis pasiūlė šį projektą. Dabar jis kalba, jog atėjo laikas imtis „ryžtingų“ žingsnių, bandant apsaugoti asmeninį gyvenimą ir saviraiškos laisvę Internete. Visa tai pareikšta, turint omenyje išaiškėjus eilei šnipinėjimo programų, kurias vykdo NSA ir kitų šalių specialiosios tarnybos.

tim-berners-lee

Tim Berners-Lee teigė, jog auganti sekimo ir cenzūros banga „grasina demokratijos ateičiai“. „Būtina imtis ryžtingų priemonių, kad apsaugotume fundamentalias teises į privatų gyvenimą, žodžio ir susirinkimų laisvę online erdvėje“, – pridūrė jis.

Jo turimais duomenimis, apie 30% pasaulio šalių filtruoja arba blokuoja Internete esantį politinį turinį. Tarp naudojančių neadekvačias informacijos filtravimo priemones naudojančių šalių paminėtos Kinija, Rusija, Pakistanas, Saudo Arabija ir kt. Atviriausiomis šalimis pripažintos Švedija, Norvegija ir D. Britanija.

Gana griežti pasisakymai nuskambėjo, aiškėjant vis naujai informacijai apie JAV Nacionalinės saugumo agentūros vykdomas šnipinėjimo programas, kurias išslaptino buvęs jos darbuotojas Edward Snowden. Taip pat Tim Berners-Lee sukritikavo ir šnipinėjimu užsiimančių organizacijų ketinimus nulaužti šifravimo technologijas. Tokius veiksmus jis pavadino „pasibaisėtinais ir kvailais“.

internet_censorship_640

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos