Išmanieji telefonai – peraugėliai užima vis didesnę rinkos dalį


„Phablets“ vadinamų išmaniųjų telefonų, savo dydžių esančių tarp išmaniųjų telefonų ir planšečių, pardavimai šių metų III ketvirtį augo 24%. Tai siejama su jų teikiamomis turinio vartojimo galimybėmis.

pantech-phablets

Trečiąjį šių metų ketvirtį pasaulyje parduota per ketvirtadalį milijardo išmaniųjų telefonų, maždaug 22% jų sudarė prietaisai, turintys 5 colių ir didesnės įstrižainės ekraną.

Kaip rodo tyrimų kompanijos „Canalys“ surinkti duomenys, per trečiąjį ketvirtį parduoti 56 mln. dideli ekrano išmaniųjų telefonų, arba 24% daugiau nei ankstesnį ketvirtį. Du trečdaliai jų buvo su 5 colių ekrano įstrižaine, 31% turėjo 5-6 colių ekraną, o 3% – 6 colių ar didesnės įstrižainės.

Pasak „Canalys“, šią tendenciją labiausiai skatina „Samsung“, dominuojantis didelių ekranų telefonų segmente su tokiais modeliais kaip „Galaxy Note“ ir „Mega“.

„Prognozuojama, kad dėl besivystančių rinkų specifikos per ateinančius metus didžiausia paklausa tokiems išmaniesiems telefonams bus jaučiama Azijos – Ramiojo vandenyno regione. Maža interneto tinklo kompiuteriams namuose skvarba, paplitęs mobiliojo ryšio naudojimas ir maža „Wi-Fi“ ryšio skvarba šiose šalyse riboja planšečių populiarumą“, – didesnių išmaniųjų telefonų populiarumą aiškina Jingwen Wang, „Canalys“ analitikas.

„Tokios statistikos ir reikėjo tikėtis. Ji rodo, kad mobilieji yra daugiau nei komunikavimo prietaisai – dabar jie žiniasklaidos vartojimo priemonės“, – CNBC sakė Danielis Gleesonas, IHS mobiliųjų telefonų rinkos analitikas.

Autorius: Justina Gapšys | Šaltinis: Vz.lt

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos