ISSCC 2014 naujienos: Intel Ivytown, LPDDR4 ir Hybrid Memory Cube


2014 metų vasario mėnesį įvyks konferencija International Solid-State Circuits Conference (ISSCC). Šiame renginyje pasirodys nemažai technologijų kompanijų, kurios skaitys savo pranešimus. Pastarųjų temos žinomos jau dabar.

Dvi P. Korėjos kompanijos SK Hynix ir Samsung papasakos apie būsimą energetiškai efektyvią ir sparčią DRAM atmintį. Samsung papasakos apie LPDDR4, kuris bus daugiausia naudojama išmaniuosiuose telefonuose ir planšetiniuose kompiuteriuose. Pradiniai LPDDR4 moduliai bus gaminami, naudojant 25 nm technologiją, tai bus 8 GB sprendimai su 1 V įtampa ir 3,2 Gbit/s pralaidumu. LPDDR3 šiuo metu pasiekė 2 Gbit/s greitį.

LPDDR4

SK Hynix parodys aukščiausios spartos sprendimus – taip vadinamą High-Bandwidth Memory (HBM) atmintį. Kitų tokių sprendimų pavyzdžiu galima laikyti Micron ruošiamą Hybrid Memory Cube (HMC). SK Hynix atminties įtampa sudarys 1,2 V, pralaidumas – 128 GB/s. Micron papasakos apie HMC modulius, kurių pralaidumas sudarys 160 GB/s.

Kompanija Intel parodys integruotą DRAM atmintį, kurios taktinis dažnis sudarys 2 GHz, įtampa – 1,05 V. Kompanija teigia, kad po kurio laiko operatyvioji atmintis bus taps procesorių sudėtine dalimi.

Kompanija Intel taip pat papasakos apie ypatingą procesorių klasę – energetiškai efektyvius Xeon modelius, kurie turės kodinį pavadinimą Ivytown, bus gaminami 22 nm technologijos pagrindu. Procesorių pagrindą sudarys Ivy Bridge architektūra, tačiau bus modifikuota taip, kad suvartotų kuo mažiau energijos, o tai labai aktualų „debesų“ sistemoms.

intel-xeon-5500

Intel Ivytown turės 15 branduolių ir 37,5 MB L3 spartinančios atminties. Čia bus 4,31 mlrd. tranzistorių, bus įdiegtas daugelį darbinių režimų palaikysiantis operatyvios atminties kontroleris, po vieną PLL kiekvienai taktinei linijai, o tai leis ypač tiksliai kontroliuoti visus procesoriaus mazgus.

Iš kitų ataskaitų, kurie patraukti visuomenės dėmesį, galima pažymėti kompanijų IBM ir AMD pranešimus. Pirmoji papasakos apie naują procesorių su Power8 architektūrą, o antroji – apie 28 m Steamroller sprendimus.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos