Ką reikia žinoti prieš perkant Sony PlayStation 4?


Naujos kartos žaidimų konsolė PlayStation 4 be pažangios aparatinės įrangos galės vartotojui suteikti prieigą ir prie eilės naujų tarnybų bei online galimybių. Visa tai bus prieinama vienoje vietoje – Playstation Network (PSN), tapsiančioje tikru PS4 savininkų socialiniu tinklu, praneša puslapis Engadget.

Ekspertai pažymi, kad Sony turi aiškių ambicijų PSN paversti Facebook analogu, tik šį kartą socialinis tinklas bus skirtas žaidimų gerbėjams.

sony-psn-user-profile

PSN vartotojo profilyje bus galima nurodyti savo realų vardą, įdėti nuotrauką. Tiesa, iš pradžių čia turėtų kilti sunkumų: kamera PS4 Eye kol kas negali fotografuoti, taigi PSN profilio nuotrauką reikės paimti iš Facebook (neturite čia paskyros – nėra ir nuotraukos).

Kita problema gali kilti iš reikalavimo nurodyti tikrą vardą, ir tai susiję su teise į privatų gyvenimą. Iš esmės, Sony negali vartotojo priversti tai daryti. Tokiu būdu, iš pradžių vietoj vardo bus rodomas PSN ID, o ne žmogaus vardas.  Norint matyti realius vardus, reikės išsiųsti užklausas. Jei draugai, pažįstami ir kt. asmenys užklausą patvirtins, tuomet bus galima matyti tikrą vardą. Be to, naujų draugų paieška pagal PSN ID – tai keblus dalykas.

Kaip jau minėta, kameros PS4 Eye galimybės iš karto po jos pasirodymo rinkoje bus ribotos. Japonų kompanijos atstovai pažadėjo, kad konsolė galės atpažinti balso komandas ir vartotojo veidą, tačiau daugiau detalių nepranešė. Taip pat paaiškėjo, jog balsu bus galima aktyvuoti žaidimą arba išjungti konsolę.

Veido atpažinimo funkcija gali būti sukonfigūruota taip, kad ji pakeistų prieigai prie sistemos ir PSN paskyros naudojamą slaptažodį. Po to, kai kamera „įsimins“ jūsų veidą, prie sistemos gauti prieigą bus galima keliais būdais: naudojant galvos judesius arba kamerai parodyti kontrolerio DualShock 4 baltą juostelę.

PS4 atpažinimo sistema kol kas praėjo tik demo režimo testavimą. Kaip ji veiks realiomis sąlygomis, galima bus spręsti iš pirmųjų Playstation 4 ir PS4 Eye savininkų atsiliepimų.

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos