Kaip Apple pavyko sukurti tokį ploną iPad Air?


Naujasis Apple planšetinis kompiuteris iPad Air už savo pirmtaką iPad 4 yra plonesnis net 25%. Kokiu būdu kompanijai iš Kupertino pavyko to pasiekti? Žinoma, daugiausia nuopelnų turėtų būti priskirta energetiškai efektyviam procesoriui Apple A7. Būtent jo sumažėję apetitai leido sumažinti akumuliatoriaus matmenis. Tačiau tai dar ne viskas: pasirodo, Retina ekranas taip pat žymiai suplonėjo.

ipad_air_thin

Kompanijos IHS iSuppli analitikai teigia, kad naujasis iPad ekranui pašviesti naudoja 32 šviesos diodus vietoj ankstesnių 84, kartu ir pats ekranas tapo lengvesnis ir plonesnis. Jis sukurtas, naudojant IGZO technologiją, skirtingai nei „a-SI“, kurios pagrindu buvo kuriami ankstesnių iPad ekranai.

Gandai, jog Apple pradės naudoti japonų kompanijos Sharp gaminamus progresyvius IGZO ekranus, sklandė jau seniai. Vis tik iki pat šių metų rudens japonai niekaip negalėjo pradėti masinės tokių ekranų gamybos: nuolat buvo susiduriama su neįvardijamomis problemomis.

Naujasis iPad Air Retina ekranas suvartoja 57% mažiau energijos, nei jo pirmtakas iPad 4. Naujasis stiklas atspindi 23% mažiau šviesos, maksimalus ryškumo lygis padidėjo 23%, maksimalus kontrastas – 32%. Pažymima, kad planšetinis kompiuteris nekaista taip smarkiai, kaip tai nutikdavo su senesniais iPad (vėlgi procesoriaus A7 nuopelnas).

Tiesa, ekspertai pažymi, kad iPad Air ekranas daugiau nėra geriausias rinkoje. Amazon Kindle Fire HDX 8,9 įdiegta matrica sukurta, naudojant LTPS technologiją. Ji leidžia sukurti dar taupesnius įrenginius su geresnėmis charakteristikomis, nei tai leidžia padaryti IGZO technologija.

Kompanija Apple vis dar negali pasinaudoti LTPS ekranų teikiamais privalumais, kadangi jų dar neįmanoma pagaminti tokiais kiekiais, kokių reikia kompanijai Apple – ne paslaptis, kad iPad šiuo metu parduodamas daug didesniais tiražais, nei Kindle Fire

Komentuoti nebegalima


Kitos kategorijos naujienos