Kitąmet ASUS ketina sumažinti atsilikimą nuo Samsung planšečių rinkoje


Kompanija ASUS, kaip ir jos kinų konkurentas Lenovo, 2014 metais ketina rimtai padirbėti, kad būtų sumažintas atsilikimas planšetinių kompiuterių rinkoje nuo šiuo metu antroje vietoje esančios korėjiečių kompanijos Samsung. Tiesa, taivaniečių gamintojas puikiai suvokia, kad tai padaryti bus labai nelengva (o galbūt ir neįmanoma).

Kompanijos ASUSTek Computer vadovas Johnny Shih

Kompanijos ASUSTek Computer vykdomasis direktorius Johnny Shih

2013 metais Samsung planšetinių kompiuterių tiekimas viršijo 35 mln. egzempliorių, kai tuo tarpu ASUS šis rodiklis buvo daug kuklesnis – 12 mln. vienetų. Kitąmet užduotis pasivyti bus įgyvendinama daug sunkiau, kadangi Samsung planuoja labai didelį augimą – iki 100 mln. planšečių. Tai reiškia, kad šiems planams pavykus, ASUS atsilikimas dar labiau padidėtų. Juo labiau, kad į nugarą kvėpuoja kompanija Lenovo.

Kompanijos ASUS vykdomasis direktorius Jerry Shen, kalbėdamas apie 2014 metų užduotis, pagrindiniais kompanijos tikslais planšetinių kompiuterių rinkoje įvardino būtinybę išsaugoti trečią vietą, sumažinti atsilikimą nuo Samsung ir padidinti pranašumą prieš Lenovo.

Rinkos ekspertai pažymi, jog didžioji dalis ASUS pagaminamų planšetinių kompiuterių tenka Google užsakomiems Nexus 7. Kitąmet ASUS ketina padidinti planšečių (neskaičiuojant Google Nexus) gamybą apie 70%. Vis tik ambicingus planus gali pakoreguoti ne tik pasikeitę Google planai, tačiau ir konkurento Samsung veiksmai – augantis korėjiečių planšečių tiekimas ASUS pardavimus gali sumažinti net 30%.

Savo ruožtu, kompanijai Lenovo augti padeda sparčiai auganti Kinijos rinka. Tiesa, jos augimą gali pristabdyti tas faktas, kad aukščiausių kainų segmente jaučiamas prisotinimas, tuo tarpu pigių planšečių srityje labai didelė konkurencija ne tik iš bevardžių kinų gamintojų pusės, bet ir ateinančių garsių prekinių ženklų, tokių kaip Acer ar net Hewlett-Packard (HP).

Vienas komentaras

  1. Robis parašė:

    nesamonė tas ASUS.. perkaista vos per minutę.. 🙁


Kitos kategorijos naujienos