Knygų pakeitimas planšetėmis su Windows 8 baigėsi „stichine nelaime“


Pasaulyje yra tikrai nemažai mokyklų, kuriose vykdomas eksperimentas: kas būtų, jei užmirštume popierines knygas, o mokiniams duotume naudotis planšetiniais kompiuteriais? Vienai Airijos mokyklų toks bandymas baigėsi gana liūdnai.

tablets-middle-school-education

Mauntrato valstybinė mokykla nusprendė šiais mokslo metais vietoj popierinių vadovėlių nupirkti planšetinių kompiuterių HP ElitePad su Microsoft operacine sistema Windows 8. Kiekvienas įrenginys mokyklai kainavo $741. Tačiau vėliau prasidėjo tikras košmaras.

Mokiniai skundėsi, jog planšetiniai kompiuteriai neįsijungia, netikėtai „užmiega“, tuo tarpu planšetinių kompiuterių motininės plokštės staiga pradėjo gesti.

Mokyklos direktorius tėvams parašė laišką, kuriame buvo kalbama, jog HP ElitePad tapo „tikra stichine nelaime“, o mokyklai neliko nieko kito, kaip tik grįžti prie popierinių vadovėlių.

Šiuo metu kompanijos HP ekspertai bando išsiaiškinti problemos priežastis, tačiau kol kas nieko neaišku, kada planšetiniai kompiuteriai vėl galėtų užimti savo vietą švietimo sistemoje.

Mokykla apie 18 mėnesių ieškojo įrenginio, kuri idealiai tiktų mokiniams: su tekstų procesoriumi, pakankamu kiekiu atminties ir t.t. Ir kol sprendimai su Windows 8 kenčia nuo panašių problemų, didžioji dalis švietimo įstaigų renkasi Apple iPad: planšetinio kompiuterio dalis šiame segmente sudaro apie 94%.

4 komentarai (-ų)

 1. DoMuX parašė:

  Stichine nelaime nebent straipsnio autorius 🙂 Kuo susije HP Elite Pad technikos gedimai su operacine sistema. Problemos yra „gelezyje“, o kaltinamas „softas“. Autoriau grizkite i mokyklos suola pasimokyti elementariu dalyku. Geriau mokykites is knygu, nes besimokydamas is Ipad ir nebeskiriate kuo skiriasi technikos ir programines irangos gamintojai, nes Ipad tai vienas ir tas pats gamina 🙂

  • guru parašė:

   planšetiniai kompiuteriai …netikėtai „užmiega“,

   panašu, kad ir be softo problemų (driver’ių ar windows ypatumų) neapsieita.

   Šiaip sutinku, daugiau apie geležį kalbama. Apskritai tabletai mokykloj reikalingi tik su spec. softu, o ne serijiniai modeliai iš parduotuvės, kur gali daryti, ką nori. Joks mokytojas paskui nesužiūrės, ką mokiniai daro.

 2. infox parašė:

  Pirma reikejo juos imokint jais naudotis po to mokyt.Kas per problema „netiketai uzmiega„?

 3. Tadas parašė:

  Mokinys pražaidė su planšete visą vakarą, tada tėvai liepia eit ruoš pamokas, jungia planetę, o ta ras ir užmigo (išsikrovė). „Protingi“ tėvai ir mokytojai išsigandę – oj planšetės užmiega, neveikia. 😀


Kitos kategorijos naujienos